Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A bélflóra helyreállítására a...

A bélflóra helyreállítására a joghurt vagy a kefir célszerűbb?

Figyelt kérdés
Antibiotikum kúra után vagyok, az ilyenkor ajánlott kapszulát is szedem.

2023. ápr. 17. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Mindkettő jó.
2023. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyik sem.


A változatos, vitaminokban és

élelmi tostokban gazdag, kiegyensúlyozott étkezés az, ami segít.

2023. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez az "antibiotikum kúra után tömjük magunkba az ipari zsíros tejtermékeket" mentalitás semmilyen tudományos megalapozottsággal nem rendelkezik, szakmai körökben nevetség tárgya, de laikusok körében úgy látom, hogy még mindig létezik. Amire viszont van bizonyíték, hogy a gyümölcsök, a fermentált zöldségek (pl. kovászos uborka, savanyú képoszta), a halak és a tengeri élelmiszerek fogyasztása kimagasló probiotikus hatással bír. Illetőleg az előző kommentelő által említett rostban gazdag természetes élelmiszerek fogyasztása lehet célszerű antibiotikum kúra után.
2023. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
-egyik sem. Kizárólag probiotikum. Legalább 3 hétig.
2023. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4+ Külföldön pl. különböző női megbetegedésekre-ami rendszerint egy antibiotikumos kúránál elő szokott jönni, kivétel nélkül probiotikumot használnak-és semmiféle hüvelykúpot nem..


És tényleg működik-pedig eleinte nem akartam elhinni..

2023. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

#5 nem annyira hihetetlen pedig. A hüvely pH-jára hatással van az étkezés is, elég jelentősen. A különböző bélben élő baktériumok túl, vagy alul szaporodása problémákat okozhat. Ettől függetlenül van az a helyzet, amikor érdemes helyileg is kezelni, de ezt legjobb, ha orvos dönti el.

Egyébként én is a probiotikumokra, és a megfelelő táplálkozásra szavazok. Nagyon sok ember laktóz intoleráns kisebb, vagy nagyobb mértékben, így a mindenféle tejtermék nem segít a bélflóra helyreállításában. Egy nem érzékeny szervezetnek nyilván nem okoz gondot, de antibiotikum kúra után kifejezetten érzékeny lehet rá bárki.

2023. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Szerintem egyik sem jó.
2023. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kefir jobb, és a már korábban írt sok zöldség, savanyú káposzta is.

És nyilván hust, halakat is kell enni a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz.

2023. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6-os, úgy tudom, a kefir és a joghurt tartalmaz laktáz enzimet is a tejjel ellentétben, tehát ezeket a laktóz intoleránsok is jobban bírják.
2023. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Csak simán kevesebb benne a laktóz, mert a gombák es baktériumok a laktózt fogyasztják.
2023. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!