Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Remélem, ezen a kérdésen...

Remélem, ezen a kérdésen értelmes válaszok lesznek,testépítésel kapcsolatos,elkezdtem edzeni,mint nyilván az elején elég szépen fejlődtem, ektomorf vagyok,nehezen hízó,mit vegyek,ami olcsó,és hizlal is,vagy hogyan egyek,mit? Többi lent?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre,nem étkezést kérek,ingyen,csak egy kicsi segítséget,nem sok pénzt tudok adni 2 hétre,30-35k,de van amikor egy hétre 20k-t is tudok adni,tudom én,a mai árakhoz semmi,de gondoltam megkérdezlek titeket?

180cm vagyok/59kg,igen...

+10kg akarok felszední,nem lenne baj ha nagy része zsír


2023. ápr. 27. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Ez az ektomorf baromság még létezik? Mennyi a napi kalóriabeviteled?

https://www.youtube.com/watch?v=BhhV8gPmOdQ

2023. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 látom a videót,nemsokára megnézem, nekem nagyon változó,van amikről mindent pontosan kiszámított a yazióval van amikor semmit sem, van amikor 2000,van amikor akár 3000
2023. ápr. 27. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg fogalmad nincs a pontos kalóriabeviteledről, amíg nincs egy konzisztens kalóriakereted, addig hogyan akarsz tömegelni? Nem konkrét ételek hízlalnak, nincsenek hízlaló élelmiszerek, nincs erről egy lista. Ami hízlal, az a tartós kalóriatöbblet.
2023. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Igyál sok Volumass 35-öt!
2023. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy konkrétan ilyen arányokkal (180cm, 59kg) annyi dolgod van, hogy eljársz heti szinten legalább 3 alkalommal edzeni, mellé alszol naponta minimum 7 órát és konkrétan csak eszel.


Kalóriát számolni érdemes, mert minél nagyobb a többlet, annál több zsírt szedsz fel, de Te pont azért vagy "szerencsés", mert a Te fizikumodra még a zsír is esztétikusan fog hatni..


Kezdj el többet enni, és nézd a mérleget. Havi szinten +1kg még kezdőként rendben van, ennél több viszont ne legyen. (sőt, ha hosszútávra tervezel, én már most is inkább csak +0,5kg-ot céloznék meg havi szinten átlagban).


Másik lehetőség: Kezdj el kalóriát számolni.

Egyél annyit 2 hétig, amennyit eddig. Ebben a 2 hétben minden ételt/italt vigyél fel, és nézd meg a heti átlagot kalóriát tekintve. Ha ebben a 2 hétben nőtt a súlyod (minden nap mérd, és átlagolj hetente), akkor többletben voltál ezzel a kalóriamennyiséggel. Ha nem nőtt, akkor ez a kalóriamennyiség a szintentartó kalóriabeviteled. Értelemszerűen ha csökkent a súlyod, akkor pedig ezzel a kalóriabevitellel fogysz. (milyen meglepő.. :D)


1, ha nőtt a súlyod: Nézd meg, hogy mennyit nőtt. Ha ebben a 2 hétben mondjuk +1kg jött fel, akkor az ütem gyors, vonj le ebből a kalóriából kb. 250-et.

2, ha nem nőtt a súlyod: Ilyenkor vagy a legjobb helyzetben, csak adj hozzá ehhez a kalóriához +200-300-at.

3, ha csökkent a súlyod: Nézd meg, hogy mennyit csökkent, és az alapján adj hozzá kalóriát, hogy többletben legyél (+200-300)


Nem egy nagy atomfizika ez, viszont az tény, hogyha nem számolod a kalóriát és nem vagy nagyjából képben, hogy mennyit eszel, akkor csak a véletlenre bízod a fejlődésed.

2023. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Szervusz Ektomorf!

Én Naglfar vagyok, a bölcs törp, az anabolikus kapu őrzője!

Mi járatban errefelé?

2023. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enis nehezen hizok, de mar regota bennevagyok es elertem amit akartam. Nem erek mar ra szamolgatni meg hasonlok de igazabol mind1 is nalam. Regen evekig bement napi szinten 300-350ch, 150g+ feherjevel. Rajottem h olyan nincs h tul sok. Annyit eszek amennyit csak birok es igy tartom a szintet 12% tzs korul.
2023. ápr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ektomorf vagyok,nehezen hízó - nem ektomorf vagy, hanem egyszerűen nem számolsz kalóriát, így fogalmad sincs, mennyit eszel de fixen nem annyit, mint kéne.
2023. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2000 kalória?


Én 168 centi vagyok, 53-54 kiló és 1800-at ezsek egy nap sport nélkül.


Nem kell csodálkozni, hogy vékony vagy, amikor nem eszel gaykorlatilag semmit, és ha így edzel, csak fogsz majd.

2023. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!