Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon vékony srácként elkezdh...

Nagyon vékony srácként elkezdhetek testet építeni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hosszú hónapok míg változást tudok elérni, de hol kezdjem el? Amennyiben jól jártam, utána először tömegnövelni kell, de azt hogy kezdjem el? Ha (tudom hogy nem kezdünk ezzel mondatot) elmegyek a biotechusa-ba például nem fognak furcsán nézni, hogy a nulláról megyek be oda tömegnövelő porért? Naponta 3-4x eszem az is többnyire szénhidrát, de csak 48 kg vagyok és 164 cm (20 éves). A normális érték elvileg 55 kg a magasságomban, de izommal akarok annyi lenni vagy több. Először csak hízzak el és utána edzek vagy kettőt egyszerre kezdjem? Először személyi edzőket kerestem neten, de hosszú távon nem tudnám fizetni az egyéb kiegészítők mellett :/.

2022. jún. 3. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben voltam/vagyok.

17 éves, és 170cm-rel voltam 50kg környékén. Most tartok 62-nél a legutóbbi mérés szerint, ez kb 6 hónap leforgása. A legfontosabb, hogy eleinte számold a kalóriákat. A napi 3-4 étkezés remek, de valójában közel sem eszel eleget. Én is azt hittem, hogy sokat eszek, amíg egyik nap nem vezettem le pontosan és elszörnyedtem az eredményen. Éppenhogy a megfelelő mennyiségű kalóriát vittem be, sőt, olykor még kevesebbet is mint amennyi a javasolt lenne.

Az esztelen zabálást én nem javaslom, túl sok zsírt szednél fel tömegelés közben, hiába gyorsabb. Egyél a szükségesnél egy 200-300 kalóriapluszt és a fehérje mennyiségre figyelj. (kb. 1,2-1,6/testtömeg kg)

Egy ideig számold, előbb-utóbb hozzá szoksz ahhoz, hogy

2022. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hozzá szoksz ahhoz, hogy számolás nélkül is tartsd a megfelelő mennyiséget.*
2022. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
80%
először egyél valamit more
2022. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

"Először csak hízzak el és utána edzek vagy kettőt egyszerre kezdjem?"

Semmiképpen ne hízz el soha. Támogatnám a személyi edző felkeresését. Kiegészítőket felejtsd el, naturál hobbigyúrósoknak semmi szükség se tömegnövelő porra, se BCAA-ra, se semmi egyéb fölösleges ökörségre.

Amire szükséged van, az egy célnak megfelelő étrend (200-300 kcal többlet, kiegyensúlyozott makrotápanyaggal), és egy progresszív súlyzós edzésterv. Amire talán ezeknél is nagyobb szükséged van, az a tudás. Ajánlanék neked tanulmányokat, de úgyse fogod őket elolvasni, megérteni meg pláne nem. Iratkozz fel erre a két YouTube csatornára, és tanulj:

https://www.youtube.com/channel/UCkF36L3qMBfZvX7DhMDC-_g

https://www.youtube.com/channel/UCr5MKxDjHDN1684o0Kgudpg

A legjobb tényleg az lenne, ha felkeresnél egy JÓ személyi edzőt. Ha csak pár hónapig együtt tudnátok dolgozni, már az megtérülne.

2022. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is nem hosszú hónapok, hanem hosszú évek munkája.

Tömegnövelő étrend + alapgyakorlatos edzés, de nem valószínű, hogy ezeket te is össze tudod állítani, szóval én is azt javasolnám, hogy az elején, pár hónapig menj edzőhöz.

2022. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne,mintha rólam mintázták volna a kérdést :D

A „magasságom” és a súlyom is megegyezik

2022. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
164/48 abszolót normális testtömeg szerintem..
2022. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!