Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ektomorfként hogyan fejleszthe...

Ektomorfként hogyan fejleszthetném a mellizmomat?

Figyelt kérdés
Sajnos azt dobta a gép, hogy nehezen hízó, nehezen izmosodó férfi vagyok, de azért a legtöbb izom esetében látszódik a fejlődés, még ha lassan (évek alatt) és nehezen is. A mellizmom viszont szinte egyáltalán nem fejlődik (beesett, lapos vacak, szinte 0 izom, főleg a felső része beesett). Végzem a megfelelő gyakorlatokat, többek közt ugye a fekvenyomást, de rendszerint mintha csak a felkarom, főleg a tricepszem dolgozna, az fárad el, elsősorban abban érzem másnap, harmadnap az izomlázat is. Van-e valami tanácsotok, hogy milyen gyakorlatokkal, vagy milyen táplálkozással tudnám fejleszteni?

2023. márc. 30. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik ektomorf testalkat, csak 2016-os YouTube videókban. Hány munkasorozatot végzel a melledre? Mekkora intenzitással dolgozol, mekkora volumennel? Nem tudnád emelni a munkasorozatok számát? Nem lehet, hogy túl alacsony RPE-vel dolgozol? Progresszió jön a mellgyakorlatokban, vagy hónapok óta ugyanazokkal a súlyokkal nyomkodsz? Mennyi a napi kalóriabeviteled? Mennyi a napi fehérjebeviteled? Látatlanban hogy válaszoljunk, amíg az előző kérdésekre nem tudjuk a válaszokat?
2023. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

én válaszolok neked.mert ugyanilyen voltam.

Először is van ektomorf testalkat most tok mindegy hogy hivjak kar ezen lovagolni hogy ekto endo mezo stb így jelöljük őket.A kérdező egy vékony cingár gyerek ennyi most lehet igy is mondani meg ugyis hogy ekto.

Na szóval próbáld meg hogy nem azzal kezdesz hanem előtte kifárasztod a tricepszed vállad,én néha hátat edzek előtte antagonista edzés bejött úgy ahogy.Fekvenyomást ne erőltesd rúddal csak egykezesekkel,csigás tárogatás pozitiv padon nagyon jó ,

2023. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
illetve a fogást ha rúddal nyomnál mégis ne fogd át teljesen a rudat hanem a huvelykujjad támaszd ki
2023. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. márc. 30. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
30-35 fokos nyomások, tárogatás egykezes súlyzóval, áthúzás.
2023. márc. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!