Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki lehet valahol vizsgáltatni...

Ki lehet valahol vizsgáltatni azt, hogy mennyi kalóriát égetek el egy nap? Itt leginkább a BMR értékre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Onnan merül fel a kérdés, hogy meglepően kevés kalóriát eszek magas aktivitás mellett, és mégsem fogyok a mérleg szerint.


Napi 20.000 lépés, heti 5 súlyzós edzés, 170cm, 70kg, 19/f és 1600 kalórián NEM mozdul a mérleg. Nem számolok félre semmit, mindent grammra pontosan mérek sütés/főzés előtt, nem használok zsiradékot és a folyadékbevitelem is csak víz.


1600 kalóriával még a lányok is fogynak, én pedig ilyen aktivitás mellett nem tudok eredményt felmutatni, ami kicsit aggasztó.



2023. máj. 18. 19:58
 1/8 A kérdező kommentje:
U.i.: TSH értéket már néztem, pajzsimirigy alulműködés nem lehetséges.
2023. máj. 18. 19:59
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen aktivitás mellett izmot próbál a szervezeted a semmiből építeni


Testzsírszázalékod mennyi?

2023. máj. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elég nehéz ezt megmondani, de pl ez alapján a kép alapján a 10-12% köré esek be.


[link]


Összességében 15%-nál semmiképp sem több, sőt, reálisan valahol tényleg 12-14% körül lehetek.

2023. máj. 18. 20:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy fiúnál miért sok a 70 kiló? Nem értem. A 70 kiló legyen izom és problem solved. Nem kell fogyni ennyiből.
2023. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem sok, a cél az lenne, hogy egy alacsonyabb testzsír%-ról kezdek el izmot építeni majd szépen lassan. Most sem skinny fat vagyok, van rajtam izom, de most már nem is a fogyás lenne a cél, ezzel is elégedett vagyok.


Most már sokkal inkább az aggaszt, hogy csak ennyi kalóriát ehetek ahhoz, hogy szintentartsak.. Ez nevetséges mennyiség.

2023. máj. 18. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Most konkrétan éhezel, elég alacsony a testzsírod, ideje izmot építeni, amihez ennél jóval többet kell enni


Ott a sport/testépítés kategória, látogasd meg!

2023. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mióta vagy ennyi kalórián?
2023. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1800 kalórián már 2 és fél hónapja, most 1600 kalórián 1 hete.
2023. máj. 19. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!