Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulking nőnek hogyan?

Bulking nőnek hogyan?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 177 cm magas, 64 kg, a testösszetételmérésen, amin voltam, 15.2% testzsír jött ki (azóta híztam majdnem egy kilót, ami valószínűleg szinte csak zsír, szóval legyen mondjuk 16%), szóval már eleve kicsit az izmosabb nőkhöz tartozom. A BMR-m 1528 (szintén a testösszetétel mérésből tudom), azt hiszem, kb 2100 kcal lehet az, amennyivel súlyt tartok. Szeretnék még izmosodni, de fogalmam sincs, mennyit egyek és miből. Korábban a makróim így néztek ki:


67g zsír

275g szénhidrát

75g fehérje


Ezt időközben módosítottam:

64g zsír

265g szénhidrát

90g fehérje


És úgy okoskodtam, hogy ha súlyzózom, akkor ugye amit azzal elégettem, azzal arányosan számítja a kalóriabázis, hogy mennyivel ehetek több fehérjét, szénhidrátot és zsírt, és túlléphetem a keretemet (hiszen pluszban kell ennem), de csak fehérjéből. Tudom, hogy szénhidrátból is többet kell ennem, de mivel az önmagában is elég magas, elég az, amennyivel az edzés miatt nő. Pl. ha mondjuk 200 kcalnyit súlyzózom, akkor már így változnak a makrók:

zsír: 71

szénhidrát: 292

Fehérje: 99

Mint látható, a fehérje így is elég alacsony, a szénhidrát viszont magas, szóval úgy gondoltam, hogy arra törekszem, hogy túllépjem a kalóriakeretet, de csak fehérjében. Kérdés, hogy ez így mennyire oké, és hogy vajon mennyi pluszban érdemes naponta enni. Mivel még csak egy hete kezdtem el edzeni, nyilván nem tudok akkora intenzitással, úgyhogy arra gondoltam, hogy 200-zal megemelni egyelőre elég lesz (azon túl, amit mozgással elégetek). A kérdés, hogy vajon ez elég lesz? Emeljem a szénhidrátot is, vagy elég a fehérjét, tekintve, hogy egyébként is sok szénhidrátot eszem?


Köszönök minden választ!



2023. máj. 21. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az általad írt 99g fehérjét még megemelnéd 200g fehérjével? Jól értem? Mert akkor szép fosás lesz a vége. 64 kiló vagy, tehát jelenleg 96-120g fehérje kell ahhoz, hogy izmot építs.
2023. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem 200 grammal :D, hanem 200 kalóriányival, tehát 50 grammal.
2023. máj. 21. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Jaj 😃 így már azért más. Felesleges túltolni, max testsúly x 2. De ha még az fölé emeled ekkora mennyiségnél nem okoz gondot. Mi a célod súlyban?
2023. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát izomban kb 3kg-t szeretnék nőni, és nyilván a lehető legkevesebb zsírt felszedni mellé :D. Mivel nő vagyok, nem tudom, reális-e havonta egy kiló izmot felszedni, gondolom, nem annyira... ahogy néztem, lehet havi egy kilót hízni, de abban nyilván zsír is lesz. Viszont akit nézek, ő ilyen 2600 kalóriás napokat tolt, 65 kilóról indult, viszont nálam azért jóval sportosabbnak tűnt, szóval ő azért biztos durvább edzéseket tud tolni, mint én egyelőre.
2023. máj. 21. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy egy kicsivel több legyen a bevitt kalória, mint amennyit a szervezted egész nap felhasznál. Tehát az alapanyagcseréd (BMR) felszorzod egy picit aszerint hogy mit dolgozol (mennyire fizikai) és még hozzáadsz annyit amit direkt sporttal égetsz el. Minél pontosabban tudsz számolni, annál biztosabb lehetsz benne, hogy pluszban vagy, persze nem kell extrém pontosan. Ha nagy a plusz és havi 1kg jön az sok, én férfiként évek óta vagyok kalóriapluszban, heti +0,1kg szokott lenni átlagosan, tehát havi 0,4kg és így is jött fel zsír. A fehérjemennyiséget jól írták.
2023. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy havi 1kg sok, azt hittem, hogy az olyan, amire talán van esély, hogy elérem. De akkor figyelni fogom, bevallom, nagyon félek attól, hogy a több evéstől csak zsírt hízok magamra, nőként nyilván évekig figyeltem ara, hogy ne egyek túl sokat, most ijesztő pont az ellenkezőjét tenni. Most átlagban 100-zal ettem többet az elmúlt 11 napban, a fehérjém átlagban egyelőre 1.8/kg, piszok nehéz néha bevinni :D, van, hogy nem sikerül.

Amúgy ha kis zsír feljön, az nem akkora para, testzsírt nem akarok csökkenteni, szóval kilónként ha 15dkg zsír, akkor még mindig ugyanott vagyok testzsírszázalékban.


Köszi a segítséget!

2023. máj. 24. 17:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés, hogy a szénhidrát nagyon sok? Minden kalkulátor mást mond. A szénhidrát most átlagban 265-270 körül van naponta, vagyis 4.1-1/kg. Valahol ilyen 160-at írtak, de hát én akkor is 250 körül eszem szénhidrátot, amikor csak úgy rendesen eszem. Valahol meg azt írják, hogy MINIMUM 4g/kg legyen, de inkább több, szóval attól is félek, hogy túl kevés :DDD.
2023. máj. 24. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Nincs olyan, hogy sok szénhidrát (hacsak nem vagy cukorbeteg). Fehérjében és zsírban van egy felső határ, ami fölött lehet hátrányos következménye az egészségedre, a maradék energia nyugodtan jöhet ch-ból, ha neked 300g-ra van szükséged akkor annyira. Ha nem tartasz nagy kalóriapluszt és nem zsírosodsz nagyon akkor nem emiatt leszel cukorbeteg. Ja és kétlem, hogy 1,8g fehérje kéne neked, én szinte soha nem eszek annyit és évek óta izmosodok rendesen.
2023. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. máj. 25. 07:00
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam, elmeselem az eredményeket majdnem 2 hónap után, ugyanis újra voltam testösszetétel mérésen. Az a helyzet, hogy kemény 20dkg-val van most több izmom :D, bár az edző azt mondta, hogy eleinte sokaknak még csökken is az első hónapokban az izomtomege, mert a szervezet először így reagál, nem tudom, ez így van-e... mindenesetre másfél kiló zsírt is felszedtem, de egyrészt a súlyom magától mindig inkább 65 kg körül van, másrészt olyan gyógyszert szedek, ami hizast okozhat megfelelő bevitel mellett is.

Ami igaz, hogy végül nem sikerült pluszban ennem, átlagosan 2000-2100 kalóriát fogyasztottam, az edzős napokon kB 200-zap többet, mert nagyon gyorsan elkezdtem hízni, és megijedtem. Emeltem a fehérjét, de nem éri el a 2xtestsúlyt, kB 120g naponta átlagban. Egyébként kB heti 3x sulyzoztam, heti egyszer bouldereztem. Szerintem nem hajtottam ki magam eléggé a súlyokkal. Következő lépésként edzoterembe megyek, és megkerdezek egy személyi edzőt az etkezesrol.

2023. jún. 29. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!