Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulking nőnek hogyan?

Bulking nőnek hogyan?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 177 cm magas, 64 kg, a testösszetételmérésen, amin voltam, 15.2% testzsír jött ki (azóta híztam majdnem egy kilót, ami valószínűleg szinte csak zsír, szóval legyen mondjuk 16%), szóval már eleve kicsit az izmosabb nőkhöz tartozom. A BMR-m 1528 (szintén a testösszetétel mérésből tudom), azt hiszem, kb 2100 kcal lehet az, amennyivel súlyt tartok. Szeretnék még izmosodni, de fogalmam sincs, mennyit egyek és miből. Korábban a makróim így néztek ki:


67g zsír

275g szénhidrát

75g fehérje


Ezt időközben módosítottam:

64g zsír

265g szénhidrát

90g fehérje


És úgy okoskodtam, hogy ha súlyzózom, akkor ugye amit azzal elégettem, azzal arányosan számítja a kalóriabázis, hogy mennyivel ehetek több fehérjét, szénhidrátot és zsírt, és túlléphetem a keretemet (hiszen pluszban kell ennem), de csak fehérjéből. Tudom, hogy szénhidrátból is többet kell ennem, de mivel az önmagában is elég magas, elég az, amennyivel az edzés miatt nő. Pl. ha mondjuk 200 kcalnyit súlyzózom, akkor már így változnak a makrók:

zsír: 71

szénhidrát: 292

Fehérje: 99

Mint látható, a fehérje így is elég alacsony, a szénhidrát viszont magas, szóval úgy gondoltam, hogy arra törekszem, hogy túllépjem a kalóriakeretet, de csak fehérjében. Kérdés, hogy ez így mennyire oké, és hogy vajon mennyi pluszban érdemes naponta enni. Mivel még csak egy hete kezdtem el edzeni, nyilván nem tudok akkora intenzitással, úgyhogy arra gondoltam, hogy 200-zal megemelni egyelőre elég lesz (azon túl, amit mozgással elégetek). A kérdés, hogy vajon ez elég lesz? Emeljem a szénhidrátot is, vagy elég a fehérjét, tekintve, hogy egyébként is sok szénhidrátot eszem?


Köszönök minden választ!



2023. máj. 21. 08:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Na, ha valakit érdekel... Voltam megint mérésen, és elég wlkeserito volt. Fogytam 200g izmot és hoztam 700g zsírt. Nem mondom, nem volt a fehérje bevitel olyan jó, és nem edzettem olyan nagyon nagy súlyokkal, de durva, hogy annyira nem is ettem fölé, meg hát azért edzettem, és ez az eredmény. Még akkora kalória pluszban sem voltam. Én ebből azt szurtem le, hogy nőként ez iszonyú kemény, és el is engedtem azt az álmot, hogy tudjak még izmot felszedni, ennyire azért nem tudok magamhoz szigorú lenni. Most az a célom, hogy folytatom az edzést, de leszedem magamról ezt a plusz zsírt.
2023. szept. 18. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!