Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavar? Csak épp...

Étkezési zavar? Csak épp fordítva? Létezik?

Figyelt kérdés

164cm 110kg vagyok nő.

Minden gondolatom a kaja körül forog, ha épp valamiből nem ehetem magam degeszre akkor azt érzem, hogy űr marad bennem. Aztán hatalmas bűntudatom van, hogy így is két ajtós szekrény vagyok..

Azthiszem evés zavarom van.. hogyan küzdjem le? Olvastam sokat azt írjàk lelki oka lehet. Pszichológusra nincs pénzem.



Kérlek ha tudsz adj tanácsot!!



2023. jún. 6. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Konzultálj a háziorvossal. Pszichológus jó lenne, de a neten ingyen is találsz önsegítő olvasnivalót. Plusz dietetikus is segíthet valamennyit, és olcsóbb, mint a pszichológus.
2023. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a dietetikus, mind a pszichológus nagyon kellene (nem feltétlenül magán úton), plusz a támogató környezet is nagyon fontos.

És egyébként igen, létezik ilyen étkezési zavar.

2023. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Lukács Liza: az éhes lélek gyógyítása
2023. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a magyar nevét de ez a big eating disorder.

Vezess étkezési naplót .

Lehetőleg ne egyél egyedül, se tv, se teló stb mellett.

Ha éhes vagy igyál egy pohár vizet, és várj 20 percet.

Ha nassolós vagy ne is vegyél olyasmit, hanem csíkozz fel nyers zöldséget és ropogtasd azt.

Mondjuk pszichológus van tb re is, és keress mindenképp. Annyi, hogy ki kell várni a sorodat.

2023. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, akkor ajánlom Tammy Lemon youtube csatornáját. Egy holland nő, aki szintén ezzel küzd, és őszintén beszél róla, akár segíthet is.
2023. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az akármennyit eszem, üres érzés marad bennem a tipikus jelzője az étkezési zavarnak. Minden előttem szóló válasz extra hasznos, annak is jelöltem, vedd komolyan magad és gondolj a lelki egészséged romlásának a testi egészségedre való hatásra is, hiszen az elhízás könnyen definiálható a BMI alapján (magasság és testsúly aránya), amely teljesen egyenes út a cukorbetegséghez, a szív- és érrendszeri betegségekhez, arról nem is beszélve, hogy a lábad izmai, izületei belerokkannak a túlsúly cipelésébe és hamar súlyos problémáid lehetnek a bokáddal, térdeddel - mindez ne adj Isten, és akkor már nem csak a lelki nyugalmadért vagy a pénztárcáért kell aggódnod, hanem a konkrét fájdalmak és egyéb problémák (pl. a cukorbetegség súlyosabb szintjein vakság és bénulás is megjelenhet már!) miatt, szóval a mostani pszichológus vagy dietetikus ára meg sem közelíti azt, ami várhat rád, ha így folytatod az életed, túlsúlyosként.


A 4. válaszoló írta a legjobb gyakorlati tanácsokat, nem is ismétlem, csak annyit teszek még hozzá, hogy gondold végig, hogy milyen sport vagy mozgásforma áll a legközelebb hozzád, vagy legalább is undorít a legkevésbé, ha semmi más, akkor legalább a sétálás, gyaloglás is működhet, csak lassabban és persze mozogj többet és egyél kevesebbet, ilyen egyszerű a fogyókúra elmélete, de persze tudom, hogy ez túl elméleti, pláne egy étkezési zavarosnak...


Aggódom érted, az egészségedért!!! Aggódj te is és tegyél ellene! Találj gyógyírt a lelked fájdalmára, hogy a tested visszatérhessen az egészséges testsúly vágányra, ahol szebb jövőképed van!

2023. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!