Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, ha ételfüggős...

Mit lehet tenni, ha ételfüggőségem van?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok és mindig problémám volt a súlyommal. Állandóan próbálok lefogyni, de egyszerűen nem megy. És édesanyám is pont ebben szenved. És általában nem azért nem sikerül lefogyni, mert éhes leszek, hanem szerintem nekünk az étel egy nagyon erős örömforrás, fogalmazhatunk úgyis, hogy olyan mint egy drog. Szerintem amíg ezt nem tudom megváltoztatni, addig nem nagyon fog sikerülni a fogyás. Ezzel kapcsolatban kihez tudok fordulni, vagy esetleg milyen tapasztalatotok van ezzel a témával kapcsolatban? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2023. júl. 18. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Pszichológushoz fordulj mindenképp. Áss mélyebbre mi is lehet a probléma lelkileg, mivel az, hogy eszel csak egyfajta elnyomása a dolognak.

Az én családomban is jellemző ez sajnos. Azt vettem észre, hogy csak azután tud valaki lefogyni, miután képes megbarátkozni önmagával és ki tud törni a mérgező környezetéből.

2023. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Pszichológushoz tudsz fordulni


Jó helyettesítő alternatíva a sport. Az is egy örömforrás lehet.


Bocsánat, lehet annyira nem fontos de kíváncsi vagyok, hány kiló vagy? Okoz problémát neked ez, egészségügyi értelemben?


Én kórosan elhízott voltam és cukorbeteg lettem 40 éves koromra, most vagyok 44 éves. Nekem nem volt választásom, változás kellett vagy valszleg pár éven belül meghaltam volna ha folytatom a zabálást.


Nekem cukorbeteg étrendet kell követni plusz az elején kaptam ozempicet. Most túlsúlyos vagyok. Pár kg fogyás kell még, hogy normál tartományban legyek a BMI szerint. Én sportolok, életmódot váltottam. Eszek azóta is jókat csak inkább húst és nem a szénhidrátot... Nasika nincs, időre eszem, meg lehet szokni.

2023. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából én nem vagyok kórosan elhízott, viszont 100kg körüli és kb 176 cm magas tehát rajtam durván egy 25 kg felesleg van. Igen egyébként ezt én is megfigyeltem, lehet placebó és nincs valóság alapja, de ha pl csak húst eszek zöldségekkel, akkor utána nem is gondolok a kajára.
2023. júl. 19. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!