Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért jó/rossz vegánnak vagy...

Miért jó/rossz vegánnak vagy vegetáriánusnak lenni saját tapasztalatod alapján?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Számomra egyértelműen jó, méghozzá az alábbi tapasztalatok miatt:

-Normalizálódott az emésztésem

-Kevesebbet, de jobb minőségben alszom

-Reggel könnyebben ébredek, fittebb vagyok

-Gyerekkorom óta gyakran fájt a fejem. Ez megszűnt. Nem mondom, hogy sosem fáj, de az elmúlt fél évben talán egyszer fordult elő. Korábban akár 3-4 naponta.

-Nyugodtabb lettem

-Megszűnt a gyomorégésem

-Valamennyit fogytam is

-Kevesebbe kerül az étkezésem

És végül egy lelkiismereti oka is van: jó érzés, hogy miattam egy állatot sem kell megölni.

2023. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsó "érved" :D LOL.
2023. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nevetésre futja, bizonyára érved is van mellé.
2023. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eszerint nincs...
2023. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek vegetáriánus lenni. Egészségesebben étkezem azóta, sokkal több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, a vega ételeket megemészteni is könnyebb számomra; soha nincs semmiféle gyomorpanaszom, fájdalmam. Úgy érzem a vegetarianizmus egyensúlyban áll az állatjogi és környezetvédelmi elveimmel is. Nagyon sok receptet ismertem meg amiatt, hogy az addig ismert étrendemet megváltoztattam, kinyílt előttem egy teljesen új gasztronómiai világ.

A vegetarianizmus hátrányai: állandó kérdezgetés, b*sztatás rokonoktól, ismerősöktől, folyamatos ferde tekintetek. Vannak vendéglátóipari egységek, ahol nagyon kicsi a vega választék, de szerencsére az már nagyon ritka, hogy egy vagy két opció közül ne lehetne "választani".

2023. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj, idő kérdése és te is kapsz egy nullát.
2023. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vegának jó lenni mert nem szeretem a húst, csak néhány formában, egyetlen hátránya az volt, hogy néha olyan helyen kellett ennem, ahol nem nagyon volt vega opció és emiatt csak sült krumplit tudtam enni. Ma már ha úgy van eszem húst de nem erőltetem, nagyjából havi 2x 3x eszem csak. Jó érzés nem enni olyat, amit utálok, csak azért, mert a vendéget fogadó nem ismer más ételt, vagy mert fogyni akarok és azt mondták egyek natúr csirkemellet zöldséggel.


Vegánnak nem volt jó lenni, folyton éhes voltam, kivéve, ha junk foodot ettem. Vegánság mellett híztam és folyamatosan betegeskedtem.

2023. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja kihagytam hogy kollégák folyton pofáztak nekem hogy ők nem tudnának hús nélkül élni és bármit mondtam fixen azt hitték, hogy csak sajnálom az állatokat, márpedig szerintük ők arra vannak, hogy megegyük őket. Meg hogy milyen egészségtelen vagyok csak azt hiszem nagyon egészséges vagyok attól hogy divatból nem eszem húst. Mert a hús nélküli kaja ehetetlen, nem lehet vele jól lakni. Amikor túrót reggeliztem mondták hogy nemhogy egy jó szalonnás rántottát ennék. A munkahelyen! Ok.
2023. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!