Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon csak a depresszió...

Vajon csak a depresszió okozta az alkoholizmusom?

Figyelt kérdés

Közel 4 éven át, nem volt nap hogy ne ittam volna sört. Először 1 üveggel, aztán 2, aztán 3, volt 4 is, mindig csak este. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy ne igyak.


Depressziós, pánikrohamos időszak volt ez a 4 év, aztán elhatároztam hogy kezdek magammal valamit, így letettem az esti sörözésről (nem volt azért könnyű), elkezdtem edzeni, lényegében totál más életmódot folytatok már.


Mostanában az utóbbi pár hónapban meg szoktam inni 1 üveg sört, (semmi többet) péntekenként, nem mondom hogy rosszul esik, de olyan kifejezetten jól sem. Semleges, és elképzelni nem tudom, hogy tudtam 2-3 üveggel inni belőle minden nap.


Mindenki azt mondja, hogy ha az alkoholista leszokik és egyszer iszik, akkor kész vége, mert nincs kontroll és visszaesik. Nálam ez nem így volt.


Lehetséges, hogy bár alkoholista voltam, de mivel a kiváltó ok a depresszió volt (amit sikeresen felszámoltam) ezért megszűnt a függő kapcsolatom az alkohollal? Mert nem a szervezetem, csak az elmém volt ráfüggve?


2023. okt. 6. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Semmit sem bizonyítottál. Az alkohol mondjuk nem arról híres, hogy okosabbá tenné a fogyasztóit...
2023. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11


Nem bizony, azért kellene abbahagyni a függőségeid és elmenni egy pszichiáterhez. Mert nem vagy okos, de ha tovább folytatod ezt az életmódot akkor hamarosan megindulsz a demencia felé. :)

2023. okt. 6. 18:14
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Igyál egyet az egészségemre!
2023. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem-nem, mint írtam korábban, már nincs semmilyen függőségem.


De elfelejtetted. Ezt írtam... Addig menj pszichiáterhez míg nem indulsz meg a lejtőn a demencia felé. Már elkezdődött. Nem gondolod, hogy nem kellene tovább butulnod?

2023. okt. 6. 18:45
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

"Mostanában az utóbbi pár hónapban meg szoktam inni 1 üveg sört, (semmi többet) péntekenként"

Éppen péntek van.

2023. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Phoney ***** válasza:
0%

"Mindenki azt mondja, hogy ha az alkoholista leszokik és egyszer iszik, akkor kész vége, mert nincs kontroll és visszaesik. Nálam ez nem így volt."


Az a baj az ilyen "bölcsességekkel", hogy az alkoholisták súlyosabb, sztereotipikus végeletére alapozzák őket, mert a társadalom, a felépülésben segítők, és gyakran az orvosok is csak ezekkel találkoznak "alkoholista" címén, a többiről (amilyen te vagy/voltál) meg azt sem tudják, hogy léteznek. Az ilyen alkoholisták létezéséről jobbára csak felkészültebb addiktológusok, pszichoterapeuták, legjobb barátok, házastársak tudnak – na meg az alkoholisták :)


Leszokott alkoholistaként természetesen egyáltalán nem ajánlott inni, mert minek kockáztasson az ember az egyik legnagyobb gyengeségével (mert ez gyengeség marad akkor is, ha most éppen nem érzed), de hogy alapvetően képtelenség volna alkoholistából alkalmi vagy akár kis rendszerességű alkoholfogyasztóvá válni, az nem igaz. Ezt valószínűleg AA-közegben taláták ki, ahol ez általános tapasztalat, mert oda eleve a legkétségbeesettebb, totális kontrollvesztésben szenvedő alkoholisták járnak.

2023. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!