Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon csak a depresszió...

Vajon csak a depresszió okozta az alkoholizmusom?

Figyelt kérdés

Közel 4 éven át, nem volt nap hogy ne ittam volna sört. Először 1 üveggel, aztán 2, aztán 3, volt 4 is, mindig csak este. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy ne igyak.


Depressziós, pánikrohamos időszak volt ez a 4 év, aztán elhatároztam hogy kezdek magammal valamit, így letettem az esti sörözésről (nem volt azért könnyű), elkezdtem edzeni, lényegében totál más életmódot folytatok már.


Mostanában az utóbbi pár hónapban meg szoktam inni 1 üveg sört, (semmi többet) péntekenként, nem mondom hogy rosszul esik, de olyan kifejezetten jól sem. Semleges, és elképzelni nem tudom, hogy tudtam 2-3 üveggel inni belőle minden nap.


Mindenki azt mondja, hogy ha az alkoholista leszokik és egyszer iszik, akkor kész vége, mert nincs kontroll és visszaesik. Nálam ez nem így volt.


Lehetséges, hogy bár alkoholista voltam, de mivel a kiváltó ok a depresszió volt (amit sikeresen felszámoltam) ezért megszűnt a függő kapcsolatom az alkohollal? Mert nem a szervezetem, csak az elmém volt ráfüggve?


2023. okt. 6. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Te még mindig alkoholista vagy. Most is iszol rendszeresen ok nélkül, amikor minden rendben és nem is kívánod, de az élet nagyon gyakran hoz olyan helyzeteket, amik nem ilyen fényesek és akkor ugyanúgy többet fogsz inni, mert nem határoztad el magad, hogy abbahagyod, hogy ura leszel a késztetéseidnek.
2023. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1


A szövegértelmezés nem az erősséged.


Nincs semmiféle késztetésem. Ha lenne, akkor nem heti 1 üveg sört innék meg, hanem napi 3-at.


Az emberek nem csak akkor szoktak alkoholt inni, amikor semmi sincs rendben. Világos, hogy te igen, de attól még van egy réteg aki nem ezen célból iszik alkoholt.

2023. okt. 6. 12:24
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát én nem iszom hetente alkoholt, mert van kávé, tea, víz, limonádé és nem hiányzik se söröcske, se borocska, se hetente, se naponta. Én ebből indulok ki, szerintem ez a normális, nem az, amit te művelsz.
2023. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Tehát akkor fogalmad sincs arról, mi az az alkoholizmus.


A kérdés már csak az, hogy minek válaszolsz egy olyan kérdésre, ami neked sötét erdő?


Mindenesetre ritka megkeseredett egy ember lehetsz, ha ezen az oldalon kell levezetned a frusztrációdat :)


Én általában abból indulok ki, hogy az emberek képesek szöveget értelmezni és ennek megfelelően válaszolni. Te sajnos nem tudsz, érdemes lenne egy 7. osztályos gyerekkel beszélned, ő esetleg tudna ebben segíteni, mert pár óra kimaradt nálad ezek szerint.

2023. okt. 6. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Elég tipikus a függőkre, hogy a saját problémájuk helyett mással foglalkoznak. Kettőnk közül te vagy eltévedve a sötét erdőben, de láthatóan jó ez neked így. Hát akkor maradj is ott!
2023. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5


Tehát akkor te egy függő vagy, és azért írtál már ide 3 választ, mert nem magaddal foglalkozol, hanem velem.


Értem.


Nos, keress fel egy pszichiátert, mert én szerencsére nem vagyok függő, a leírásod szerint te viszont igen. De egy pszichiáter rád fér, ez tisztán látszik a viselkedésedből :)

2023. okt. 6. 12:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A problémám nem az, amit te annak gondolsz. Foglalkozz a saját dolgoddal, hátha abban több sikerélményed lesz.
2023. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7


Hát de te magad írtad, függő vagy, azért foglalkozol másokkal és írtál ide már 4 választ.


Ezért javasoltam a pszichiátert, érdemes lenne meglátogatnod, így is elég kezeletlen bolond szaladgál az utcákon, legalább te legyél felelősségteljes és keress fel egy szakorvost. :)

2023. okt. 6. 13:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8: Én ilyet nem írtam, te fantáziálsz. Felelősségteljes bolond létezik? Mit mondanék a szakorvosnak? Egy random iszákos beutalt kivizsgálásra, mert megmondtam neki, hogy az? Anélkül is túlterhelt az egészségügy.
2023. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Elég tipikus a függőkre, hogy a saját problémájuk helyett mással foglalkoznak."


Tehát már arra sem emlékszel, mit írtál pár órával ezelőtt? Ajaj, komoly szerhasználó lehetsz.

2023. okt. 6. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!