Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasra hízás ellen?

Hasra hízás ellen?

Figyelt kérdés

Apukám génjeit örököltem, aki nagyon hasra hízó típus és mostanában kezdtem tapasztalni magamon. Azért szembetűnő a dolog, mert nem látszik meg mindenhol, úgy tudnám leírni hogy ha első nézésre látnál azt mondanád, hogy vékony vagyok, de ha a hasamra nézel olyan mintha fel lennék puffadva folyamatosan és nagyon zavar, teljesen egy helyre koncentrálódik. Apukám nagyon vékony volt tinédzser korában és most sem mondanám egyáltalán kövérnek, egyedül a hasán látszik meg, de ott nagyon. Heti 2-3x edzek, de táncolok, nem konkrétan hasra edzek. Azt bevallom, hogy édesszájú vagyok nagyon és a táplálkozásra nem igazán figyelek, éppen ezért szeretnék ebben segítséget kérni. Bár nem eszek sok fast foodot, úgy érzem egyoldalúan táplálkozom - szinte minden héten eszek wrapet meg rengeteg tejterméket. Reggelizem, de mégis este 5től folyamatosan képes lennék enni. Főzni, sütni tudok de nagyon alap szinten, úgyhogy azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogyan tudnék hozzá kezdeni valami féle változáshoz. Mit ennétek a helyemben, miből kéne több/kevesebb, hogyan tudnék változatosabban enni és milyen könnyen elkészíthető ételeket ajánlanátok? Akár ráedzéssel kapcsolatban is szívesen fogadnék tippeket.

Ui.: Suliban menzán eszem ebédet mindig és nincs semmilyen allergiám/nem vagyok vegán vagy ilyesmi


Előre is köszönöm a válaszokat!

18/L



2023. okt. 31. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Szia. Én férfi vagyok, és lassan a nagyapád is lehetnék, de hasonlóak voltak mindiga gondjaim. Nekem is nincs is fenekem. A csontjaimon ülök, pálcika lábaim vannak, és nincs is tokám sem, mint sok kövér embernek. Mégis 110 kiló feletti a súlyom, és az mind a pocakra ment. Először is edzés: https://www.youtube.com/watch?v=MkckEVKabmY Például. Egészen könnyű gyakorlatok, ilyenekre keress, napi 1-2-3 ilyen 10 perces, és már az idén nyáron 10 kilót fogytam. Étkezésnél a szénhidrtát mennyiséget csökkentsd drasztikusan, nekem néhai orvosom mondta, ne egyek egyáltalán kenyeret, de ha kiszámolod, mint a cukorbetegeknek kell, már az is hasznos. Meg a minél több zöldség és gyümölcs, még a csapból is ez folyik. Halat, tojást sovány húst például csirkemellet korlátlanul ehetsz. Éjszakai nassolás helyett inkább megeszek egy almát például, és 1 kifli vagy 1 szelet kenyérnél nicsen több egy reggeli esti étkezéskor. A menza ebéd is belefér, ha nincsen mellé kenyér. Mit is mondjak még. Fiatal koromban úsztam, kerékpároztam, én nem versenyeztem, de a versenyzők napi adagját megtettem, amikor elkísértem a barátom az edzéseire. Sajnos még akkor is mindig volt egy kis pocakom.
2023. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!
2023. okt. 31. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, nincs mit. Nem értem: Az a 72 % aki haszontalannak pontozta a válaszom, miért nem tanácsol semmit, ha ők olyan okosak, lepontozni azt tudnak, de hozzászólni, azt egyáltalán nem tudnak? Mire jó itt egyáltalán ez a pontozásosdi?
2023. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező esetleg privátba tudnál küldeni a pocidról egy képet ? , lehet hogy csak te látod nagynak , mások már szoltak ez ügyben hogy nagynak látják a pocidat ?

Meg nem lehet hogy a sok tejtermék miatt puffadsz ?

21/F

nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!