Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ennyire kiábrándító a...

Tényleg ennyire kiábrándító a helyzet?

Figyelt kérdés

Először írok magamról és a velem történtekről, hogy kontextusba tudjátok helyezni az érzéseimet. Az utóbbi időben utolérte a családomat a baj. Nagyszülő rák, másik nagyszülő stroke, nagynéni szívroham, nagybácsi stroke, majdnem mindegyik unokatesó cukorbeteg, és még sorolhatnám. Az utolsó csepp a pohárban édesapám esete volt: közel a 60-hoz kapott most strokeot, és kiderült, hogy kórosan magas a koleszterinje és a cukra.


Természetesen utána jártam, hogy lehet elkerülni a bajokat, mert nem szeretnék én is hasonló sorsra jutni. És arra jutottam, hogy minden, amit egy áltag ember csinál, az egyenesen a korai halálozáshoz vezet papíron. Szörnyen borúlátó lettem, és lassan már semmit nem merek megenni. Nem merek már megenni egy tésztát vagy péksüteményt a glikémiás indexe miatt, nehogy cukorbeteg legyek 40 éves koromra. A zsírral kapcsolatban is kialakult a fóbiám, nehogy a magas koleszterin okozta érelmeszesedés miatt én is kapjak egy strokeot. Felvágottat már nem is merek venni, amióta az olyan cikkekkel van tele a net, hogy 20-30%-kal növelik a rák kockázatát a feldolgozott élelmiszerek, ezeken belül is főleg a húsok.


Egyrészt bennem van ez a szorongás, ami az egészségesebb étkezés felé terel, de így meg konkrétan ott állok, hogy akkor mégis mit lehet enni? Ugyanakkor kicsit szélmalomharcnak is érzem ezt, mert a családban senki nem élt úgy, amivel kiharcolta volna magának a bajt. Átlagosan étkeztek, és volt rajtuk mondjuk 5-10 kiló felesleg maximum.


Tényleg ennyire rossz a helyzet az átlag kajákat illetően, vagy most csak én vagyok ennyire borúlátó?


2023. nov. 6. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Rengeteg vegyszer van az élelmiszerekben. Én is parázok ezért nem veszek olyan ételt amiben bármilyen számomra ismeretlen anyag van. Húst nehezebben oldom meg, de ajánlanám hogy kisebb boltokból szerezd be a hentesárut. Zöldséget, gyümölcsöt piacról. Péksütemények, kész ételek, felvágottat NE VEGYÉL! Helyette szalonna, kolbász, füstölt tarja stb. Én erre álltam át. Nem fogyasztok chipset és különböző csomagolt szendvicseket se mert ha megnézed mennyi vegyszer van egy egy ilyenbe.... Ugynez vonatkozik a leveskockára, ételízesítőkre, különböző tartósítószerekre, Szacharin alapú édesítőkre és ettől még a cukor is jobb!
2023. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Érdemes a háziorvosodtól egy nagylabort és diétás tanácsot kérned. A koleszterint nagyon kis mértékben befolyásolja a táplálékkal bevitt koleszterin, sokkal nagyobb mértékben a szervezet által előállított mennyiség. A cukortól sem kell félni, a szervezet legfontosabb energiaforrása. Mértékkel fogyasztva nem okoz problémát.
2023. nov. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Élni, enni, inni ettől függetlenül kell. Mindenben van káros anyag, nem tudsz mit tenni csak annyit, hogy amennyire tőled telik, ezeket megpróbálod kiszűrni.
2023. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva???
2023. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!