Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Üdv aki cukorbeteg és gluténér...

Üdv aki cukorbeteg és gluténérzékeny milyen ételt ehet ?

Figyelt kérdés
nov. 8. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Google a barátod. Másodpercek alatt kiadja, bármilyen hihetetlen.


cukorbeteg

gluténérzékeny

milyen

ételt ehet

nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Egy csomó gluténmentes termék kukoricalisztből, rizslisztből áll. Na, azok pont rosszak a cukorbetegeknek, mert gyors felszívódásúak, szóval az olyanokat mindenképp kerüld. Inkább olyasmiket keress, aminek az összetevője pl. barnarizs (liszt), csicseriborsó, ilyesmi. Most ezt a rizslisztet és a kukoricalisztet azért emeltem ki, mert habár én nem vagyok gluténérzékeny, de sok gluténmentes termék jött már velem szembe, és azok összetevői között általában láttam azt a két összetevőt, és eléggé gyakorinak tűnik, és cukorbetegeknek épp az ami úgymond "tiltólistás".


Ha pl. sütnél, akkor barnarizslisztet vagy gluténmentes zabpehelylisztet használhatsz, az cukorbetegnek is rendben. Ezentúl pl. a quinoa, hajdina is rendben van.


De amúgy zöldséget és húst nyugodtan, a mennyiségre azért a zöldségnél figyelj a szénhidráttartam miatt. A sima tehéntej nem jó, de pl. a cukormentes mandulatej, kókusztej jó, illetve "feltalálták" a csillagtejet, ami egy otthon készíthető, cukorbetegek által is fogyasztható tejféleség, és amúgy szerintem a rendes tej élményét az közelíti meg a legjobban. De amúgy igen, igazából szerintem cukorbeteg és egyben gluténérzékenyként inkább az, hogy nehéz olyan kész bolti terméket, édességet találni, ami minden szempontból jó, de szerintem ha az ember otthon készíti magának, akkor azért minden összetevőre lehet alternatívát találni.

nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Glutén tartalmú ételt nem lehet, nyilván. Itt egy elég jó összefoglaló, hogy milyen gabona tartalmaz glutént: [link]


Itt egy táblázat, hogy mit nem szabad és szabad enni:

[link]


Cukorbetegség esetén (leegyszerűsítve) számolni kell a szénhidrátmennyiséget, tehát kerülni kell a magas szénhidrát tartalmú élelmiszereket.


Szóval minél kevesebb kenyérféle és péksütemény, az is elsősorban kukoricalisztből vagy garantáltan gluténmentes zablisztből készülhet. Búzalisztből készült köreteket, gombócféléket, nudliféléket, galuskát stb. nem lehet, sima lisztből készült tésztát nem lehet. Rizst lehet.


Minél több zöldséget változatosan elkészítve, nyersen is, ragulevesek hússal, krémlevesek, saláták, főzelékfélék (ne liszttel sűríts), párolt zöldségek köretként, curry szerű raguk stb.


Szabad enni: húsféléket, felvágottakat, kolbászféléket, sajtféléket, tojást, tejtermékeket stb.


Olajos magvakat szabad.


Gyümölcsöt korlátozottan, számolni kell a szénhidrátmennyiséget.


Édességeket, süteményeket stb. még korlátozottabban, cukormenteset keress.

nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Aki lepontozott, az nyugodtan írja meg, hogy mivel nem ért egyet, had okosodjak már. :)

nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!