Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak rá a kevesebb...

Hogyan szokjak rá a kevesebb ételre?

Figyelt kérdés
Vannak lányok akik esznek egy zacskó chipset meg egy kis ropit aztán mást nem is. Vagy reggel egy nagy tejeskávét és este egy szendvicset. Vagy olyat is láttam hogy munkába rendelt kis adag interfoodos kaját és a felét ette csak meg és visszatette a hűtőbe. Ők nagyon vékonyak is mind. Én évek óta küzdök a túlsúllyal, le tudom adni de megint visszaszedem. Kényszerevő is vagyok tehát sokszor úgy érzem nem én döntök hanem a kaja hogy meg kell ennem. És hát nem a zöldség akarja hogy megegyem hanem két hamburger sültkrumplival majonézzel és utána még egy tábla csoki. De azt sem akarom hogy mindig figyelni kelljen hogy egyek sok zöldséget meg fehérjét meg folyton készülni... inkább csak enni valami keveset aztán nem is gondolni a kajára másnapig. Tudom nem egészséges de a túlsúly meg a zabálás sem az, inkább átállnék arra amit ezek a vékony ismerőseim csinálnak.
2023. nov. 20. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ezt csak fejben lehet. Ha egyedul nem megy, keress pszochologust vagy mentalhigienes tanacsadot. Azt kellene megfejteni higy mi késztet evésre. Nálad ez a legnagyobb gond. Nem akkor eszel amikor a tested jelez hogy éhes vagy hanem amikor eszedbe jut. Ezt kellene megváltiztatni. Határozd el ezt. Hogy mostantól csak akkor eszel amikor éhes vagy. Amikor fizikailag érzed magadon az éhség érzést. Legközelebb is vagy 5 óra múlva vagy akkor amikor éhes vagy.
2023. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

A stressztől érzed "éhesnek" magad, meg attól, hogy a gyors szénhidrát gyors szénhidrátot kíván. Ha rádjön az ehetnék, lassan kortyolgass el egy pohár vizet, vagy csinálj valami mozgásos tevékenységet. Séta, gimnasztika, kutyasétáltatás, takarítás.

Ha végképp nem bírod legyen otthon kis energia sűrűségű nassolni való.

Ne egyél, sietve, vagy másra figyelve pl filmezés, telózás közben.

2023. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Vezess étkezesi naplót.

Mindent amit megeszel írj fel egy papírra vagy füzetbe. Egyrészt nem fogsz annyit enni mert lusta leszel felírni, másrészt vissza tudod nézni hogy mi volt a felesleges.

A másik tippem hogy mindig megterítve, asztalnál ülve egyel. Ha megkķvánsz egy csokit azt is. Ne állva a konyhában mikozben valamit csinálsz. Így jobban tudatosítod az agyadban hogy most ett

2023. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Szoros derékszíjat kell használni. Kevés tápanyagot tartalmazó ételt kell fogyasztani az "űr" betöltésére: savanyított káposzta, cékla stb.
2023. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon vékonyak - persze, mert ez kőkemény táplálkozási zavar, csak "diétába" csomagolják.


Aztán honnan tudod, hogy otthon nem eszik meg egy csomó kaját, mert kiéhezteti magát napközben? Esetleg nem szed hashajtót, stb.


Ennyi ételtől éhen halni MÉG nem lehet, élni már nem igazán.

2023. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy otthon ki mennyit zabál be, de feltételezem ők nem igen szoktak, mert akkor nem lennének ennyire vékonyak.


Köszi a tippeket a többiektől :) Nem tudom ki pontozott le titeket...

2023. nov. 21. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is kényszerevő vagyok... gyógyulóban... ha ebből egyáltalán ki lehet gyógyulni. Fejben kell eldönteni h innentől te vagy a góré, és úgy étkezel ahogy Te akarsz, és csak azért mert megehetnéd a sültkrumplit meg a hamburgert, nem eszed meg csak mert ott van, hanem eldöntöd h nem eszed meg és ott marad. Át kell venned az irányítást az életed fölött. Ez egy ördögi kör, nehéz belőle kimászni, sokszor visszaesek én is, de nem adom fel. Az az étkezés amit a vékony lányok művelnek, akikről írtál, azok nem egészségesen esznek, koplalnak. Normálisan kell enni, táplálni a szervezetet, de nem a stresszoldás a cél, hanem az h megkapja a szervezeted amire szüksége van. A tábla csokira pont nincs szüksége, de mondjuk néha belefér egy tábla csoki, de nem mindig. Ha lelkileg rendben vagy nem is igényled... csak ugye ha a kényszeres evőket stressz ér... borul minden. Iszonyat akaraterő kell, de először is fel kell ismerni h beteg vagy, és gyógyulnod kell mert ez nem normális. Ha ezt felfogod akkor rálépsz a gyógyulás útjára, és akkor már jobb, de h ebből tényleg ki lehet e gyógyulni nem tudom, tudatosan oda kell figyelni minden nap.
nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Probáld meg olaj nélkül te csinálni krumplit meg hamburgert.Sok embernél nem az étel a gond az hogy, feldolgozot.Régen nem kajáltak mindent olajban csokit meg nem ismerték csak a mészt.A chips meg van zöldséges is.
dec. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!