Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Regenor? Refluxra ? Valaki...

Zsolti20010505 kérdése:

Regenor? Refluxra ? Valaki tanács ?

Figyelt kérdés

Fekély nélküli (Gerd) Refluxra

Mennyire hiteles a regenor kúra ? Sok jó tapasztalatot olvastam hogy vannak akik ki is gyogyúltak a refluxból pár hónap alatt. Valaki probálta már refluxosak közül ? Vagy titeket mi hozott rendbe ? Allandó hasi fájdalommal küzdök 3 hónapja esomprazol semmit nem ér legalabbis én nekem nem használ.



nov. 25. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire. Elképesztő kártékony.
nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az esomeprazol jó. Mivel az orvosod írja ki, neki mond el, hogy fáj a hasad, ne kezdjél semmilyen önálló akcióba, főleg ne méregdrága csodaszernek kikiáltott vény nélkül kapható BIO csodaszerekhez. Ha nincs fekélyed, attól majd lesz. Tessék normálisan étkezni, refluxosoknak van sok étkezési tanács. Próbálj meg reggel éhgyomorra minden nap meginni egy dl vízben egy kávéskanál szódabikarnónát feloldva. (1kg 600 ft)
nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen nagy baromság a regenor és még káros is lehet mert sok ételt nem ehetsz ami amúgy egészsëes.


Refluxra ki kell tapasztalnod hogy mitol vagy rosszul es azokat elkerulni. Hagyma, paradicsom, csipos, fuszeres dolgok pl ilyenek szoktak lenni. Nekem pl arra kell figyelnem hogy minden reggel egyek valami liszteset. Kenyeret vagy kekszet.

Nekem az esomeprazol segit, mar 2 eve szedem es neha kell igazitani a dozist. Stresszesebb idoazakban kettot is beveszek de amugy egy eleg.


Amugy a reflux okat kellene megtalalni es beszuntetni. Nekem igy kezdodott a refluxos utam egy felmondassal. Azota egy gyogyszerrel es bizonyos etelek elkerulesevel teljesen jol vagyok

nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én olyant is hallotam hogy a gyomorsav ph érteke rossz gyenge minősegű ezáltal nem emésztődik rendesen az ennivaló ezáltal sok a gázgépződés és ez nyomja fölvelé a gyomor tartalmát .. azaz nem is az hogy sok a gyomorsav épp az hogy kevés és gyenge ph értéke .. mennyire híteles ez ?
nov. 26. 15:46
 5/9 A kérdező kommentje:
És igen igaz hosszú távon nem jó a savcsokkentők .. ezért is kéne rá jönni a reflux ki váltó okára mert a gyógyszer csak tünetmentesít.. fiatal vagyok 22 éves egyszerűen nem akarom szedni a gyogyszereket életem végéig.. fogytam rengegeget tőle csonf fájdalmaim vannak a gyogyszertól ..
nov. 26. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Neked ezt jobban ki kéne vizsgáltatni szakemberrel
nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Voltam gasztro szak orvosnál magánrendelésre , normixot írt fel de 2 szem utan olyan rosszu lettem hogy az nem igaz... hazi orvosom tanacsára abba hagytam ..

Lactoluz kilegzes teszt (sibo) januarba .. egyenlőre ennyi.. tukrozve is voltam semmi koros elváltozás. Csak 0.5cm felmarodas nyelocso also harmadaban de ez mar 1.5 honapja volt a tukrozes. Eszem én a zsírosat bármit nem jön fel a savam csak 2-3 naponta de akkor elviselhetetten .. ha figyelek az ennivalóra reflux diéta akkor is ugyan ez .. tehat teljes tanácstalan vagyok.. ma sem.vettem be esomprazolt gyomor fajason kicul nincs bajom jelenleg.. de mar szedem kb 3 honaapja es nem mulik .. hetfon hivom haziorvost hatha 1 gyogyszwr csere rendbe rak.. de en azert a regenort is meg probálom .. elvileg elinditsa az epe termelest és sok mást .. vegülis aposom cukorbetegséget is helyre hozzta ..vagy repce méz esetleg vagy tea.. vegso esetben marad a gyogyszer akkor mast nem tudok tenni..

nov. 26. 16:27
 8/9 anonim ***** válasza:
a regenor iszonyat egészségtelen, ha segit is a relfuxon (kétlem) kkor tönkreteszi az egészséged
nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:

"ezért is kéne rá jönni a reflux ki váltó okára "

A reflux kiváltó oka a kevés, vagy gyenge gyomorsav. Érdekes, mi? Az van,hogy a nyelőcsőnek a gyomorba torkolásánál egy izomköteg veszi körül a nyelőcsövet. Ezt az izmot a sav görcsbe rántja, így zárja el a nyelőcsövet, és akadályozza meg a gyomortartalom visszaszivárgását. Minél erősebb/több a sav, annál jobban zár, és minél kevesebb/gyengébb a sav, annál kevésbé látja el a feladatát.

Mellesleg a regenor engem is kigyógyított a refluxból. Pedig aztán, ha valaki nem hitt benne,az én voltam.

nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!