Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kávéfogyasztásról való...

A kávéfogyasztásról való leszokás idézhet elő elvonási tüneteket?

Figyelt kérdés
jan. 8. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kávéról szoksz le hanem a koffeinről, és igen okozhat tüneteket.


A hasogató fejfájás, a fókuszhiány és az ingerlékenység, valamint az állandósuló álmosság a koffeinről való leszokás gyakori elvonási tünete. Minél több koffeintartalmú italt fogyaszt az ember, annál súlyosabb mellékhatások léphetnek fel, ha abbahagyja

jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én most vagyok a 8. napon, de még mindig fáj a fejem.
jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem volt, csak jobb lett.

Ha iszok, akkor koffeinmentes vagy Inka.

jan. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bubanat2 ***** válasza:
Álmosság.
jan. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Meton ***** válasza:
Nem igen hiszem, hogy a kávé okozhat függőséget. Rá lehet szokni, de ez csak szokás lesz. A szervezet persze lehet, hogy hiányolni fogja, de a kávéban cukor is van. Ha leesik a cukorszinted, az is okozhat fejfájást. Meg az alacsony vérnyomás is, ami a koffein hiánya miatt van.
jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem próbáltam meg tartósan leszokni, de olyan volt hogy pl elfogyott és pár napig nem tudtam kávét venni. Végig rettenetesen fáradt és motiválatlan voltam, fájt a fejem, stb.


Egyébként ha nem kifejezetten a koffein fogyasztásról akarsz leszokni hanem magáról a kávézásról akkor jó megoldás lehet a koffein tabletta. Én is áttértem rá mert egyébként nem rajongok a kávéért.

jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!