Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételeket egyek?

Milyen ételeket egyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egészségesebben étkezni, de kicsit elvesztem ebben a témában. Néhol olyan furcsa ételeket olvasok, vagy egyszerűen olyan alapanyagokból áll az étel, amit életemben nem hallottam, más részt némelyiknek iszonyatos ára van, napi szinten a fogyasztása tarthatatlan volna számomra. Ki milyen egészséges ételeket készít? Lehet szó itt reggeli, ebéd vagy vacsoráról.

jan. 30. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

A lényeg az, hogy mindent ehetsz, ahogy eddig, csak a mértékre kell figyelni. Kalóriaszámlálás pl jó irány ahhoz, hogy feltérképezd melyik étel mire jó. Van egy rakat app erre, pl "yazio apk"-ra keresve fogod tudni telepíteni androidra a yazio appot, ami a legtöbb itthoni terméket tartalmazza vonalkód alapján.


Azon felül, hogy a makrókat rendbe rakod (zsír, szénhidrát, fehérje), figyelj rá, hogy minden étkezéshez fogyassz rostos élelmiszert (leginkább zsöldség, gyümölcs, teljes kiőrléső termékek), mert ez segít az emésztésben, illetve a vitaminok természetes bevitele is fontos.


Illetve mindenképp, ott a szakember: dietetikus. Járj el hozzá, érdeklődj nála. Talán TB alapon is tudsz, de ezt meg nem mondom... háziorvosodnál érdeklődj erről, majd beutal a megfelelő helyre.

jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Tekints el a fogyokuras reszetol. Amint nem pici mennyiseget eszel, sima egeszseges sulytartas lesz:


tízórai es uzsonna 5letek : [link]


reggeli 5letek: [link]



vacsora 5letek (ezekből nagyobb mennyiséhben simán lehet reggeli): [link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__7..



Egyebként meg kövesd az okostányért. Minden kajád fele legyen zoldseg, negyede feherje, negyede szenhidrat. A forrásaikat meg változtathatod. Pl szhidrát lehet tk kenyér, tk pita, krumpli, rizs, bulgur, kuszkusz, köles, hajdina, quinoa


Építs be hüvelyeseket akár rakott cuccokba hus helyett akar csinalj belole kremet es tedd kenyerre. Sargaborso, zoldborso, lencse, bab, voroslencse.


Ha meg a felet nem hallottad akkor lehetne cél heti 1 db uj alapanyagot venni es kipróbálni.


Az egészséges etkezés a változatosságban rejlik. Minél több friss áru, legjobb ha szezonális. Szénhidrátok, zsírok is fontosak, mindig más

jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is hogy tudsz-,e főzni, van rálehetőség, vagy mennyit dolgozol, milyen munkát végzel

Ezeket én elég érdekesen

oldom meg

Pl.. nem szeretem a felvágottakat.. a kenyérrel is gondom van. Egy ideje rátaltam a Lipóti pékség paraszt kenyerére amiből lehet kérni akár két szeletet is. Ez ehető és nincs tele annyi mindennel

Szeretem vele a vajas mézes kenyeret..

De ha van időm akkor reggelire gyorsan csinálok egy "lapcsánkát" nagyon sajátosan.

Az nekem egy szem krumpli kb egy kanál liszt, só. Semmi más.

Gyorsan kész.. adalék anyag nincs benne.. lehet tenni rá tejfölt. Vagy leszeletelek egy szép krumplit pici olajjal kis vízzel felteszem, párolom es az szép pirosra lesül mire elpakolok, megkávézok..

A hússal - tojással is gondom van... annyi tápot, gyógyszert hormont kapnak ezek az állatok hogy szörnyű.

Néha megkivánom és persze megeszem. Csirkéből lehet kapni a tanyasi csirkét. Kicsit drága. Azért számít hogy milyenek a körülmények.

Szeretem a paradicsomos tésztát, a cukkínis tésztát..paradicdomos krumlit

Nagyon jók a mirelit zöldek.

Pl a gyalult tök. Nem drága, igaz nehéz eltörni mert egyben van. Zöldbab, zöldbordó.. stb

Gyümölcs nélkül meg nincs élet..:) de nem azt veszek amit akarok, hanem ami akciós

Nem olcsó az avokádó de akcióban lehet azt is kapni. Nagyon finom az avokádó krém.

Ezek olcsók és a hiedelemmel ellentétben meg van bennük a vitamin..

Főleg a lencsében, borsóban..magvakban.. dióban..

Pl egy mákos tészta.. nem drága és nagyon jó a mák ( vagy egy lencse leves/ főzelék ( fillérekből kijön.


..csak ezek valahogy nem " menő" ételek.

Azt nem mondom hogy nagyon tudatosan" tervezem az étkezéseket és időnként megeszek mindent, de ezek viszonylag olcsó ételek, gyorsan elkészíthetők.

(leszámítva a sóska pucolást)

Mindent úgysem lehet kizárni.

De már rendelni is lehet jobb ételeket ha nincs időd.

😀

jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Okostányérral egyetértek, illetve rostdússágot ajánlok. Legszívesebben barna lisztet és rozskenyeret javasolnék. Én idővel szerettem meg és durumkenyeren kívül már csak rozskenyeret eszek.


Online kalória-számlálást nem ajánlok és alapvetően sem hiszek benne. Egy barátom anélkül fogyott fél év alatt 40 kilót, én 2 hónap alatt 16 kilót adtam le. Nekem rettenetes hízást mutat, miközben fogytam és tartom a súlyomat. Mondjuk: mindenki egyedi és nem is válok be ugyanaz. Például amíg barátom lemondhatott cukorról teljesen, addig én immunbetegség miatt nem tehetem meg. De cukorral együtt is fogytam, tehát talán még barátom is túlreagálta a diétáját és nagyon sokat fogyott rövid idő alatt.


35/F

febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!