Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan táplálkoztok a változó...

Hogyan táplálkoztok a változó korban?

Figyelt kérdés

Pár kilót szeretnék fogyni, de nem megy.

Keveset eszek.

Nekem így sem sikerül.

168cm

79 kg.

56 éves vagyok.



febr. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Változatosan táplálkozok. A fogyás pedig a kalóriadeficit függvénye. Olvasd ezt el:

[link]

febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nyáron leszek 50 éves.Vékonyabb testalkatú vagyok,és úgy vigyázok , hogy este nem eszek 6 után.Sokat mozgok,megyek.Egyébként a sok chili paprikára esküszöm amit imádok,mivel gyorsítja az anyagcserét.
febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A biológia nem nézi az ember által készített faliórát, úgyhogy ez az "este 6 után nem eszek" típusú Nők Lapjás baromság semmilyen dietetikai valóságalappal nem rendelkezik. A chili pedig maximum az emésztésedet gyorsítja a kapszaicin hashajtó hatása által, nem az anyagcserét. Az emésztésnek nincs sebessége, illetve az anyagcsere nem egyenlő az emésztéssel. Az anyagcsere egy komplex szisztémás biokémiai folyamat, amit te semmilyen élelmiszerrel nem tudsz gyorsítani, pláne nem chilivel.

Kérdező! Ne laikus kommentelőktől és "ilus74" anyukáktól tájékozódj táplálkozástudományi témakörben.

febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyorsítja az anyagcserét - kedves Ilus, az, hogy összefsod magad még semmit nem gyorsít az anyagcseréden, de legalább a bélműködésedet tönkrevágja.


Kérdező: semmivel sem eszem másképp, mint eddig, mindent, amit szeretnék és jól esik, heti 2-3x mozgok (hobbiszinten vívok) és simán tartom az 56-58 kilót a 166 centimhez.

febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a kérdezőnek írtam le a saját tapasztalatom,hogyan lehet vékonyabb és esetleg mi segít ,hogy ne érezze azt,hogy túlsúlyos.

Egy szóval nem írtam a hasmenést,soha nincs hasmenésem a chili egészséges,rendszeres fogyasztása elősegítheti a kalóriahiányt és a zsírégetést,de nem mondtam,hogy marok számra kell azért enni.Lassan 30 éve,hogy este 6 után nem eszek,csak magokat és gyümölcsöt,és egyáltalán nem hagytam magam elhízni,és itt kezdődik,hogy nincs szükségem fogyókúrára.

Nem kell itt semmilyen kalória számolás,ha valaki odafigyel magára,és érzi

egyik nap többet evett,akkor a másik nap már nem fogyaszt annyi ételt...ha valaki zabál és zabál és mellé nem mozog,az megnézheti magát.Ennyi!!!!

febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a chili egészséges,rendszeres fogyasztása elősegítheti a kalóriahiányt és a zsírégetést"

Nem.

febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"este 6 után nem eszek,csak magokat és gyümölcsöt" Szóval eszel este 6 után, és mégsem híztál el.


Kérdező, egy online kalkulátorral ki kellene számolnod, hogy a magasságodat, súlyodat, korodat, aktivitásodat figyelembe véve mennyi kalóriát ehetsz, ahhoz hogy fogyj. Majd pl. a kaloriabazis.hu főoldalán van egy kalóriaszámoló egész sokféle étellel (pl. pörkölt, nokedli), amit meg lehet adni akár adagban is. Ezzel közelítőleg számolhatod a kalóriatartalmat néhány napnyi vagy egy-két hétnyi étkezésedhez. Hátha közelebb jutsz a megoldáshoz.

febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!