Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire élsz egészségtudatosan?

Mennyire élsz egészségtudatosan?

Figyelt kérdés

Üdv, mostanában foglalkoztat a téma és ennek okán jött a kérdés. Ha pl. 4 kategória lenne:


1. kategória: nem egészségtudatos életvitel: pl. nem sportolsz, dohányzol és a táplálkozásra sem figyelsz, eszed ami van.


2. kategória: átlagosan élsz, amibe több minden is beleférhet, ez rajtatok múlik pl. a dohányzás, de mégis úgy gondolod hogy nem az első kategória mertégis teszel valamit az egészségtudatosság felé (írd meg mi az)


3. kategória: itt már nincs dohányzás és a sport is rendszeres, emellett az egészséges életvitel felé haladás van előtérben. A táplálkozás terén változatosság jellemzi, bolti feldolgozott ételek is beleférnek pl vajkrém, puding egyéb persze, ha van hazai akkor inkább az választja a személy, de rendszeres a zöldség, gyümölcs fogyasztás.


4. kategória: itt már mellőzi a bolti feldolgozott élelmiszereket az egyén, napi többszöri zöldség-gyümölcs fogyasztas, cukor kiiktatása stb. Kicsit már túlzottan is figyel a tényezőkre persze pozitív értelemben. Pl vendégségben sem eszik tortát mert nem fér bele.


Itthon szerintem az utolsó a legritkább kategória sokan nem fordítanak megfelelő figyelmet az életvitelre.


Én személy szerint a 3-ba tartozom, konkrétan mindent eszek, de próbálok nagyobb hangsúlyt fektetni az egészséges tényezőkre: napi gyümölcs, zöldség, kevesebb bolti feldolgozott élelmiszer és persze sportolok, nem dohányzom.


Frusztrált kommentek nem érdekelnek, normális vagy akár negatív vélemény igen.


30/f.



febr. 3. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

3. kategória. A 4.-hez már valamiféle megszállottság kell szerintem.


10-es, hajrá, éljenek az afteresek! :D

febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
2-3 között. Igyekszem egészségesen élni, de a lustaság meg a kívánósság mindig legyőz.
febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
A négyes az étkezési zavar.
febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem iszom, nem dohányzom. Viszont nem is mozgok (nem vagyok túlsúlyos sem!). Evésre nem nagyon figyelek. Orvoshoz nem járok.

Ez nem tudom, milyen kategória.

febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es inkább kettesbe sorolnálak de egy kis sport csodákra képes. Persze ezt mindenki el tudja dönteni.
febr. 7. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!