Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Úgy szaporodnak a gluténérzéke...

Úgy szaporodnak a gluténérzékeny és laktózérzékeny emberek,mint a gomba,más is észrevette ezt?Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Kérem,ne azokról kezdjünk beszélni,akik divatból nem esznek glutén vagy tejtartalmú ételeket (bár,ezek a diéták olyan sok finom dolgot zárnak ki a menüből,hogy kétlem,hogy ezt önként valaki bevállalja,ha nincs rákényszerítve),hanem az igazolt betegségekről kérdeznék másokat.

Csak a lányom osztályában 5 laktóz,és 3 gluténérzékeny van,a kisfiam is,és a lányom is az lett,és az ismerőseim között is egyre többen mesélik,hogy az 5-10 év közötti gyereküknél most derült ki,hogy gond van.

Akik glutén-vagy laktózérzékenyek lettek így "hirtelen",le tudnák írni esetleg,hogy előtte miből ettek nagyon sokat?Vagy hogy van-e állandóan szedett gyógyszerük?



febr. 5. 14:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

A laktóz érzékenység a természetes, a tej megemésztése a mutáció. Ez észak-közép európában alakult ki, mert télen nem volt mit enni, és emiatt a gyerekkori szoptatás után áttértek az állati tejre, és ez tejtermék fogyasztássá nõtt.


Az emberiség nagy része laktózérzékeny, és ha elhagyod, a te gyomrod is visszaáll erre az alap belállításra. Emiatt van, hogy a vegánok iszonyatos hascsikarásokat kapnak ha évek után tehéntejet isznak.


[link]


Tessék, itt az adat.

Korábban kevesebb kultúrális csere meg jövés-menés volt, nem nagyon volt észrevehetõ.


Az a reddit thread megvan, hogy a kínaiak megkóstolták a sajtot? Nagyon vicces, de elgondolkoztató is.



A glutén meg régen kinyírta az embereket, ahogy más komoly allergiák is.

Ha 20-30 évvel korábban születtem volna, lehet én se éltem volna meg a felnõttkort, mert az epipen meg a kórház mentette meg az életemet.

febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

bár,ezek a diéták olyan sok finom dolgot zárnak ki a menüből,hogy kétlem,hogy ezt önként valaki bevállalja,ha nincs rákényszerítve


Divatdiéta miatt mégis vannak, akik megteszik. És vannak, akik így jönnek rá arra, hogy érzékenyek valamire.

febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Nekem hasmenésem van, enyhe, unokahúgomnak és a bátyjának pl semmi-semmi tünete, pedig velem egykorúak.

Öcsém két kocka tejcsokitól már szalad, apám kicsit puffad.


Teljesen random, hogy mennyire súlyos az adott reakció. Akinek csak enyhe, vagy "néha diszkomfort érzete van", az nem fog tesztet kérni.

febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szerintem sokan félreértették a kérdésem,vagy nem arra felelnek,amire igazából kíváncsi vagyok.

Engem az érdekel,miért lett ENNYI beteg.És nyilván nem az enyhe vagy a nulla tünetes esetekre gondolok.Akik kiderítették,hogy valamire érzékenyek,biztos nem azért kérték a tesztet,mert volt egy kis hasmenésük,mert ahhoz kicsit drága,plusz a gyomorbiopszia sem egy kellemes eljárás.(ez ugye a gluténérzékeny diagnózis megerősítéséhez kell)

Ha valaki tudna felsorolni élelmiszereket,illetve italokat,gyógyszereket,amiket rendszeresen fogyaszt,(laktóz-és gluténérzékenyeket kérdezem),az segítség volna.

febr. 6. 16:18
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

"Engem az érdekel,miért lett ENNYI beteg"


Mert ennyi ember aki régen belehalt volna, most túléli.



Survivalship bias, nem tudom van-e rá magyar szó.

[link]

febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Megtaláltam magyarul, túlélési torzításnak hívjuk

[link]



Ugyanez igaz allergiákra, veleszületett kondítcókra. Azért látsz több beteg embert, mert sokkal több mindent kordában lehet tartani, és ha nem is 100%ban kiküszöbölhetõ, de nem halálos...már.


Régen az volt.


Az enyhe esetek meg túlélték, de nem értették mi van. Egyébként is, a rendes higénia, élelmiszeripari szabályozások elõtt az álladó hasmenés gyakori volt.

febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Metionin ***** válasza:
100%
14. Én csak fogamzásgátlót szedek 20 éves korom óta, anno gyerekkoromban egy szirupot szedtem a gyomorsavamra és annyi, egyéb rendszeresen szedett gyógyszerem sosem volt, gyerekként 1-2 évente előkerült az augmentin torokgyulladásra olyan 5-10 éves koromig meg 2x volt tüdőgyulladásom, amire antibiotikumot szedtem. Felnőttként semmi az utolsó tüdőgyuszim óta ami ha jól emlékszem, 22 évesen volt. A szüleim sem szedtek soha semmit, csak anyám pár éve vérnyomáscsökkentőt.
febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát nálunk alig van gomba.
febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!