Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ezek a mai bolti...

Szerintetek ezek a mai bolti ételek mennyire egészségesek ? Miket vesztek?Gondolok itt sajt ,felvágottak ,vaj stb..

Figyelt kérdés

febr. 10. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Azért "egészség" szempontjából nem mindegy, hogy egy jó minőségű sajtról vagy egy alsópolcos húskészítményről (pl. felvágottról) beszélünk. Egy boltban rengeteg féle élelmiszer kapható. Valamelyik dietetikailag előnyös, valamelyik meg dietetikailag ellenjavallt.

Egyébként én több száz féle élemiszert vásárolok egy év alatt, úgyhogy nem sorolom fel ezeket, ha nem haragszol, de nem is igazán értem, miért fontos neked, hogy ki mit vesz a boltban.

febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván valamilyen szinten "muszáj" bolti élelmiszereket vásárolni ( legalább is az én véleményem alapján), de próbálni kell törekedni az egészségre ( ezt szerintem nem kell részletezni).
febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában olyan termékeket választok, amiknek minél rövidebb az összetevői listája, ezáltal minél egyszerűbbek, kevésbé feldolgozottak, természetesebbek.

Aminek hat soron keresztül írják az összetevőit, az már nagyon sok extrával tele van tömve, hosszú feldolgozási folyamaton ment keresztül.

febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy pl. a felvágottak közül melyikre mondhatjuk, hogy kb. egészséges, és melyik az, ami szemét. Én általában a frissen szeletelt pultnál szoktam venni, ahol nem látom az összetevők listáját, és az egyik szempont az ár, a másik, hogy minél gusztusosabban nézzen ki. Általában valamilyen sonkát veszek, kb. 2 naponta 20 dekát egy háromtagú családnak.

Szeretem a csomagolt kolbász és szalámiféléket is, pl. szeletelt Csabai/Gyulai vagy téliszalámi. Sajtból is az aznapi olcsóbbat, pl. trappista, edami. Néha feta sajtot is, görögsalátába.

A vajat nagyon szeretem kiflivel, de csak néha veszek. Van aki a margarint szidja, van aki a vajat, ki tudja, melyik egészségesebb vagy egészségtelenebb.

febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!