Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélrendszer mozgásáért felelős...

Bélrendszer mozgásáért felelős ideg?

Figyelt kérdés

Itt olvastam a napokban, hogy van egy kifejezett ideg ami a bélben történő mozgásokért felelős, latinul volt írva de már elfelejtettem

Valaki le tudná ismét írni melyik ideg az amelyik bélrendszer működéséért felelős?



márc. 10. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A bolygóidegre (nervus vagus) gondolsz? Csak mert rengeteg más ideg van még hatással a bélrendszer működésére.
márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem erre a szóra emlékszem, egy szó volt, kifejezetten a bélműködésre értették, latinul volt
márc. 10. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor most a bélműködés szó latin megfelelőjét keresed?
márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nemtudom beszélgetés volt és az egyik fél mondta,hogy egy X nevű latin ideg felelős a bélrendszer működésért

Néztem de csak irritális bélszindróma van fenn a neten az meg sokmindent takarhat

márc. 10. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egyetlen ideg felelős érte, szóval az, aki ezt modta, 99%-ban félinformációt közölt, vagy csak okosnak akart tűnni.
márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs én is csak olvastam de nem emlékszem pontosan
márc. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!