Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én mivel Sajnos hízékony...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Én mivel Sajnos hízékony ember vagyok igyekszem oda figyelni a táplálkozásomra,de egy Otthonban élek Dunakeszin és zöld teát iszom evés előtt de nemrégiben olvastam hogy vannak akik étkezés utánra javasolják Mindenkinek, hogy a jobb?

Figyelt kérdés
Szerintem leírtam amiket kellett csak nem tudom ha előtte akkor mennyivel és ugyanez igaz az utánra is,mert pár évvel ezelőtt ismertem meg a zöld teát egy dietetikus ajánlására persze általa kiállított diétás étrenddel együtt és pár hónappal később a 125 kg súlyomból sikerült leadnom annyit, hogy a végére már csak 79 kg volt a súlyom és az Otthonba kerülésem után ismét elkezdtem étkezések előtt zöld teát inni,de bajban vagyok a fent leírtakkal kapcsolatban és remélem kapok értékelhető és hasznos válaszokat :⁠-⁠) .

#fogyókúra #zöld tea #Fogyókúra zöld teával
márc. 23. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége annak, hogy iszol-e zöld teát, és ha iszol, akkor mikor iszod.
márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teáknak nincs jelentősége a hízásra. Bármikor lehet fogyasztani, mivel élénkítő hatása van, célszerű a reggeli-délelőtti órákra hagyni.

Zöld teáknál érdemes nem a filteres, hanem rendes szálas teát választani ami lehetőleg ne kínából származzon, hanem japánból.

Kínában nagyon sok a gyár, szenyezett a levegő ami terheli az ültetvényeket. Japán egy szigetország és magasabban fekvő területeken vannak a tea ültetvények, tehát tisztább forrás.

Ha nem érzékeny a gyomra, nyugodtan lehet éhgyomorra inni reggeli előtt legalább 30-60 perccel (én mindig így iszom).

Egyébként a teák hatása akkor szívódik fel gyorsabban, igaz ez bármilyen gyógyteára, amikor a gyomor üres, tehát evés előtt.

Ha étkezés után isszuk meg, az elfogyasztott táplálék nehezebben engedi tovább a teát.

(Evés közben és egyből utána, amúgy sem ajánlott inni, mert fel higitja a gyomorsavat és nehezebb lesz az emésztés)

Zöld teánál még arra kell figyelni, hogy ha olyan ételt eszik az ember, amiben sok vas van (marhahús, máj, cékla, spenót, stb.), akkor várjon a a tea ivással 2-3 órát, mert a zöld teában lévő tannin vegyület gátolja a vas felszívódását.

márc. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként amikor egy Kedves Dietetikus Hölgy javasolta nekem a zöld teát még segített a beszerzésében is,mert volt is nála egy dobozzal és abból kaptam csak azt felejtettem el hogy étkezés előtt mennyivel fogyasszam el és ezért a tegnap esti vacsorával és a mai reggelivel is úgy ittam meg hogy pont előtte és vérszegénységben Is szenvedek, akkor rosszul ittam meg?
márc. 24. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!