Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarral kapcsolatban, mi...

Evészavarral kapcsolatban, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem hatalmas segítségre van szükségem! Kérlek ajánljatol, tanácsoljatok valamit!

Egy ideje (szerintem) evészavarral küzdök. Nem bulímia, nem anorexia, hanem falásrohamok. Folyamatosan csak az evésre tudok gondolni, ha reggeliztem 5percen belül azon gondolkodom mit kellene ennem és mit fogok ebédelni. Folyton túleszem magam, úgy, hogy már fizikai fájdalmaim vannak tőle. Nem tudok ellenállni semminek. Tényleg folyton csak ennék, és az összes gondolatom a kaján és az evésen forog. Természetesen minden túlevés után jön a megbánás és mindig elhatározom, hogy mostantól nagyon odafigyelek rá, aztán félóra múlva újra a hűtőt bújom valami kaja után. Kb. 1 éve voltam orvosnál hormonvizsgálaton ott elvileg mindent rendben találtak. Az utóbbi időben nagyon elkezdtem meghízni ami még jobban rányomja a bélyeget a hangulatomra, mert egyenesen undorodom magamtól. Kérlek segítsetek, és adjatok valami tanácsot, nem tudom mi tévő legyek.



márc. 26. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

pszichológus

velem is ez a helyzet :(

márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Pszichiterápia. Vagy anonim tulevok csoportja
márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, aki ha szükséges továbbirányít pszichiáterhez. Emellett gasztroenterológus, endokrinológus, teljes kivizsgálás. Volt-e valami kiváltó ok? Egyik napról a másikra tört ez rád? Semmi előzmény, stressz, trauma, drasztikus magánéleti vagy munkahelyi változások stb.? Pszichológus is ezen kérdések mentén fog elindulni.
márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/3 folyamatosan kezdtem el egyre tobbet, es gyakrabban enni

Rossz dolog nem igazan tortent velem, sot sikerult kilepnek egy rossz parkapcsolatbol es nemregiben pedig osszejottek a mostani parommal akivel minden a legnagyobb rendben

Esetleg valami tudna Nyiregyhazan es kornyeken erre specializalodott pszichologust?

márc. 27. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!