Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétás ebédet főzzek,...

Milyen diétás ebédet főzzek, ha még válogatós is valaki?

Figyelt kérdés

A diéta: nem lehet: zsíros/olajos, fűszeres, hagymás, túl rostos, paradicsomos, uborkás, füstölt, tej/tejtermék, paníros, hüvelyes.

A válogatósság: csak sertéskaraj, vagy alacsony zsírtartalmú darált sertéscomb jöhet szóba.


Van pár étel, amiket meg szoktam csinálni, de unom, hogy csak pár féle van a tarsolyomban. Ráadásul jó lenne, ha nem kéne mindig külön főzni, tehát a nem diétázók/válogatósok számára is élvezeti értéke legyen.


Amiket szoktam: sütőben sült fasírt (amibe kb semmi fűszert nem tehetek ilyenkor, gyakorlatilag sós hús, közelében nem jár annak, amilyen finomat tudok sütni), sült karaj/töltelékes karaj/ almával sütött karaj triásza (borzasztó hús, akármilyen kevés ideig van a sütőben, mindig sikerül kiszárítanom), tök főzelék (amit megintcsak totál íztelenül kell főzni, habarás is max. joghurttal mehet-ráadásul nem laktat), lazac (de ezen is képes zsírt találni).


márc. 26. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy kedvenc az aszalt szilvával töltött karaj. Karácsonykor szokta anya csinálni, de én minden nap szívesen ennék belőle. Ugyanaz, mint a kolbásszal tölött, de aszalt szilvákat tuszkolsz a lyukba.


Próbáltad a karajt sütőzacskóban egyben sütni? Összegyűlik benne a szaft, azt félre kell tenni. Majd - aki ízesebben szeretné - annak előző este a frissen levágott karajszeleteket egy kis szafttal összerétegezed, így ízesebbek lesznek.

márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Aki válogatós, arra nem főzök, ilyen egyszerű.

Oldja meg, van keze, ő is tud főzni.


Ha meg nem, akkor szépen megeszi a diétás ételt és nem válogat.

márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!