Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zsírmájat lehet úgy visszaford...

Zsírmájat lehet úgy visszafordítani és "regenerálni a májat",hogy aktívan sportol az ember, és ugyan eszik mindenből,de nagyon keveset? Tehát,nem szeretnék semmit sem elhagyni abból,amit eddig fogyasztottam,de minimalizálni akarom a fogyasztását.

Figyelt kérdés
ápr. 5. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyeztess szakorvossal.
ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincsen mit egyeztetni rajta. Megállapította,hogy az van,kész tény,és ennyi.
ápr. 5. 08:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Kaja rendben legyen. Sport az mindenre is jó hatással van. :)

Endokrin rendszered?

Pajzsmirigy, mellékvese?

Nő vagy? Hormonjaid?

Ha az endokrin rendszered felborul, akkor kialakulhat zsírmáj úgy, hogy jól kajálsz és soha egy korty alkoholt nem ittál, gyógyszert nem szedtél be.

Tehát, hogy van a többi szerved?

ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megállapította,hogy az van,kész tény,és ennyi"

Akkor keress egy orvost, akinek ha felteszed azt a kérdést, amit most névtelen laikus kommentelőknek tettél fel a gyakorikerdesek.hu-n, akkor megválaszolja, és segít.

ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Amit leírtál, azzal talán megelőzhetted volna a bajt, de ahhoz valószínűleg kevés, hogy vissza tudd fordítani. Kérdezd meg a háziorvosodat, gasztroenterológusodat, hogy mit tehetsz a gyógyulásodért.
ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Az én - szerintem az átlagnál tájékozottabb - laikus ismereteim alapján jónak tűnik. Általában nem javasolt túl keveset enni, de nyilván nem tudom, hogy a te esetedben mi javasolt.


Ha arra gondolsz, hogy ne legyen kiugráló vércukorszinted meg ne kelljen a májadnak egy hatalmas bejövő szénhidrát áradatot lekezelni, arra működik az, hogy sportolsz (javítva az inzulin érzékenységet), plusz nagyon kis mennyiségben eszel gyorsan felszívódó szénhidrátokat. Ha 2-3 g porcukrot szórsz a kajára, semmi érdemi különbséget nem jelent. Ha legurítasz egy nagy pohár narancslevet (30 g cukor kb, ha jól emlékszem) azzal már árthatsz magadnak.


Ha téged a zsíros kajától tiltottak el, akkor viszont passz, ahhoz nem értek. Amit írtam, az arra vonatkozik, hogy a fölös szénhidrát átalakításából készülő zsír ne végezze a májadban.

ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem a zsíros ételektől lesz zsírmáj ha nem attól hogy valami gátolja a máj rendszeres méregtelenítését ilyen a pia is. Mert azt előre veszi a szervezet és közben a többi pang és felhalmozódik.
ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladásos májbetegségek, hepatitis vagy zsírmáj-szindróma esetén kiváló eredmények érhetők el a máriatövis adagolásával. A máriatövis kiválóan serkenti az egészséges májsejtek termelődését, felgyorsítja a károsodott szövetek gyógyulását, az elhalt sejtek lecserélését.
ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alkoholt soha nem ittam. Korábban rengeteg antibiotikumot kellett bevennem,foggyulladás, és húgyúti fertőzések kezelése miatt. És egy időben a Cataflam tabletta is sokat volt használatban. (sokkal többet,mint kellett volna). Persze, a kövérség is rátesz,ezt alá is írom,arról tehet az ember, de úgy érzem,ezek is közrejátszottak a betegség kialakulásában. Mértéktelenül annyit soha nem ettem szinte,hogy azt mondjam,hogy rosszul vagyok tőle, vagy annyira kilengő lett volna..Egyébként a menstruációs ciklus is olyan,hogy egyik hónapban van vérzés, a másikban nincs nálam sajnos. Pajzsmirigyre nem mondott a doki semmit,(bár szerintem közrejátszik a rendszertelen vérzésnél) vese tökéletesen működik. Pár napja volt hasi ultrahang. Ott állapították meg ezt a zsírmáj dolgot.
ápr. 5. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Akkor meg is van az ok.

Obesitas, felborult ciklus. Félreértetted nem a vese, hanem a mellékvese boríthatja a hormonrendszert.

De mivel minden, mindennel összefügg az endokrin rendszerben, biztos hogy az is érintett, amire eddig nem derült fény.

Kellene egy nőgyógyaszati hormonpanel, UH. Ott nem láttak petefészek cisztát?

Pajzsmirigy teljes hormonpanel nem csak TSH,

mellékvesére is kellene vizsgálat.

Az van, hogy ezeket háziorvos nem kérheti, csak szakorvos.

Szakorvosokból meg alig van néhány, aki ezeket lelkiismeretesen megnézi.

Láthatóan az orvosod lelkiismeretlen, mert nem vizsgáltat tovább.

Sajnálom. Esetleg magánban, ha van pénzed, de ott is hónapok, a néhány legjobbhoz meg jövőre talán bejutsz. :(

Lépj be betegcsoportokba, ott tudnak jó dokit ajánlani, meg van amikor időpontot is átadnak egymásnak betegek, mert ők nem tudnak hónapokkal később pont akkor elmenni.

Így segítik egymást, mert tudják milyen katasztrófális a helyzet.

Sok sikert!

ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!