Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mért baj, ha nagyon keveset...

Mért baj, ha nagyon keveset eszek? Mi bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrázok, csak egyszerűen nincs étvágyam, vagy sokszor időm nincs az evésre, de olyankor eszembe se jut. Általában egy nap alatt megeszek pár gyümölcsöt (alma, banán, mandarin), egy kis kekszet (korpás-, vagy háztartási kekszet), aztán délután még egy fél szendvicset meg egy almát. Ez nagyon kevés? Mi lesz ha így folytatom?

17/L


2010. nov. 17. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Én is ilyen keveset ettem gyerek és tini koromban.Mert nekem sem volt étvágyam.Nos,semmi bajom nem lett,sőt!Igaz,nagyon vékony voltam,de akkor éreztem igazán jól és egészségesnek magam.A szervezeted tudja,mennyi ételre van szükséged.
2010. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ha utána jársz megvan adva hogy kinek mennyi kalóriabevitel ajánlott. ez bőven alatta van. és ha így folytatod csont leszel és gyenge. semmi immunitás nem lesz benned a betegségekre. szvsz próbálj meg minden nap egy kicsivel többet enni. vagy legalább valami multivitamint bevenni, főleg így tél előtt.
2010. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy rendesen működjön és épüljön a szervezeted, ahhoz megvan határozva, hogy mennyi tápanyagot kell bevinned fehérjéből, zsírból stb.-ből, ami ha tartósan hiányzik


hát. ha logikusan végiggondolod, akkor bizonyos tápanaygokat vonsz meg a szervezetedtől, izmaidtól, szerveidtől, ami miatt vagy összeesel egy idő után gyengeség miatt, vagy leépül az izomzatod, nem lesz erőd semmihez, mert ahhoz kalória kell, amit az ételekből nyersz.

valamint az immunitásod, ellenállóképességed csökken, a betegségek ellen nem tud védekezni a szervezeted, lassan fogsz felépülni, betegeskedni fogsz stb.


nekem egyszer volt egy osztálytársam hasonló korú mint te, aki rászokott a drogokra és alig evett hónapokig. emiatt elkezdett elmaradni a menstruációja, kihullott a haja, és most felnőttként ezért nem lehet soha kisbabája. én meggondolnám a helyedben

2010. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez ennyire veszélyes lenne..?

És a vegetáriánusok meg a kemény fogyókúrások akkor hogy maradnak meg egészségesen?

Nem lehet, hogy az ismerősödnek a drogok hatására léptek fel ezek a dolgok? :(

2010. nov. 19. 14:32
 5/6 anonim válasza:
0%

a vegetáriánusok hülyék egytől egyig... a kemény fogyókúrások meg általában úgy csinálják hogy apránként vonják meg maguktól a szénhidrátot. attól még ugyan úgy esznek fehérjét, zsírt és vitamint... fogyókúránál a szénhidráton ( rizs, tészta, kenyér, krumpli stb.. ) van a hangsúly.


[link]

itt le van írva minden.

2010. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
semmi bajod nemlesz,sőt.2 óránként 1 szem gyümölcs,és minimális gabona,tejsavófehérje por tejben felodva,és kiegészítő vitaminok,ásványianyag,és nyomelemtabletták.a sok húsevő ember telivan feszültséggel,fáradsággal.egyedül a fehérje egészséges a húsban,a többi méreganyag,semmi szüksége nincs az emberi szervezetnek rá.egyébként aki józan ésszel belegondol,az élőlényeket tisztelni kell,gondozni,nempedig megenni. üdv.
2012. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!