Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha eddig nagyon keveset...

Ha eddig nagyon keveset ettem, hogy oldjam meg, hogy ne legyen jojó diéta belőle?

Figyelt kérdés
Elég keveset ettem,napi 1000 kcalt,és emellett sportoltam is. Sajnos későn jöttem rá erre,mivel többen is mondták,hogy dupláját fogom visszaszedni a leadottaknak. Mit tegyek,egyek többet,vagy hogyan csináljam innentől,hogy ne jojózzon a súlyom? Ami azt illeti,én tökéletesen megvoltam ezzel az 1000 kalóriával,hiszen diéta előtt sem mentem 1500-1700 fölé,sőt,sokszor úgy éreztem,teletömtem magam,meg úgy kezdtem a diétát,hogy ezt tudom tartani,mint életmódváltás,de hát sokak szerint elvileg a szervezetem éhezett... Én nem így éreztem,ki tudja,mindegy. Lényeg a lényeg,elméletben koplaltam,és tartalékolni kezdett a szervezetem---> gondolom ezért állt meg a fogyás. Arra lennék kíváncsi,hogy most hogyan csináljam. Csökkentsem a sportot,vagy növeljem a bevitelt 100-200-300... al vagy mi legyen,hogy ne hízzak vissza?
2011. ápr. 4. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Növeld a sportot és növeld a bevitelt, ez az egyetlen esélyed van, de lehet, hogy így se fog működni.

Akkor szépen kivárod, míg normalizálódik az anyagcseréd (ha szerencséd van, pár hónap, fél év...), addig hízol, és utána kezded elölről normálisan.

2011. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kis pluszinfó kellene: mennyi ideig fogyóztál, mennyit adtál le összesen, ez milyen fázisokból tevődik össze, mióta stagnál?
2011. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kb.2-2,5 hónapra fogyózom,az elsõ 1 hónap tornával ment,aztán abbahagytam,majd úgy egy hete kétszer fél órát bicajozom egy nap.ez alatt az idõ alatt ment le 2-3 kg,így vagyok most 59-60 kg,és ez úgy másfél vagy 2 hete nem moccan. :(
2011. ápr. 4. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

a dupláját akkor szeded vissza (a dupla azért túlzás), ha csinálsz egy pár hetes önsanyargató diétát, esetleg fogyasztószerekkel, minden vacakkal és miután mondjuk elérted a célod, akkor visszaállsz a régi életmódodra. ha úgy kezdesz el egy diétát, hogy mostantól teljes életmódváltás lesz (sport, egészséges - kiegyensúlyozz étkezés tartósan), akkor nem fogod visszaszedni, hacsak felhagysz az egésszel. természetesen néha leáll a fogyás, mert a tested hozzászokik az új terheléshez, étrendhez, ilyenkor kéne variálni a sportokat, illetve változatosabban kajálni.

amúgy ez a jojó dolog teljesen logikus ha belegondolsz: valaki egyfajta életmóddal elhízott -> utána lefogyasztja magát valamilyen úton majd -> visszatér azokhoz a dolgokhoz, amik az elhízását okozták, ergo miért ne hízna el újra? csak ekkor szedik vissza súlytöbbletet.

2011. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!