Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Abbahagyjam?

Mit csináljak? Abbahagyjam?

Figyelt kérdés

3 hete írt fel az endokrinológus metformin hatóanyagú inzulincsökkentő tablettát inzulin rezisztenciára. A tájékoztató írja, hogy előfordulhat az első két hétben hányinger, hányás, hasmenés, ízérzés megváltozása és étvágytalanság, de utána már el kéne múlnia. Nálam az első két hétben semmi gond nem volt. Viszont az elmúlt 3-4 napban éreztem, hogy egyre kevesebbet tudok enni és végül tegnap "készült ki" a gyomrom, iszonyatos hányingerem van, nem bírok magamba erőltetni semmit gyümölcsökön meg hideg ételeken(joghurt) kívül semmit, bármilyen kajára (pékáru, hús, gyorséttermi kaják stb.) ránézek öklendeznem kell és majdnem hányok. Hogyha eszek valamit például egy kiflit sajttal, akkor egy idő után rám jön az az érzés, hogy ki kell "szednem" a gyomromból a kiflit, nem lehet ott, mert undorodok tőle és rosszul vagyok, hogy bennem van. Ráadásul belém rögzült az, hogy a kenyér, kifli stb. savanyú ízű. :S Pedig nem az, de a szervezetem valamiért így emlékszik rá és hányni tudok a gondolatától is, hogy megegyem. Nagyon megvagyok ijedve, iszonyatos kajaundorom van, rosszul vagyok attól, hogyha valami belém kerül és tévesen emlékszek ízekre, hiába tudom, hogy az finom. :S

Az a baj, hogy az inzulinom miatt mindenféleképpen metformin hatóanyagot kell szednem, de én ezt nem bírom, mert kikészülök tőle, ígyis egy 2000 Ft-os változatát kaptam, ami retard kapszula és "védi" a gyomrot az irritációtól.

Orvoshoz nem tudok eljutni dec. 8-ig, mit csináljak addig? :S


2010. nov. 27. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
www.orvostudakozo.hu oldalon vmelyik endokrinológusnak írd meg a problémád.
2010. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezen a honlapon pont az endokrinológustól nem lehet már kérdezni, mert csak 2 kérdése lehet. :S
2010. nov. 27. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:
háziorvostól személyesen ;)
2010. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És másik orvoshoz sem tudsz addig elmenni? Biztos, hogy egy körzeti doki is többet tud mondani nálunk, és nem hiszem, hogy elzavarna a kérdéseddel.
2010. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok keresni egyet majd akkor, az eredeti orvosommal az a baj, hogy állandóan telefonál, örülök, ha 1 perce van rám, nem hogy még kérdezzek is. :S Ráadásul mindenkivel ezt csinálja, úgyhogy bejutni szinte lehetetlen, mert fél óráig min. telefonálgat mindig. :S Remélem lesz olyan, hogy sürgősségi, mert nem bírom ezt tovább, semmire nem tudok koncentrálni, mert remeg a gyomrom a hányingertől. :(
2010. nov. 27. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress másik orvost, szabad orvosválasztás van. Nem is lenne baj, ha véglegesen keresnél egy figyelmesebbet. Ne halogasd és ne az interneten keresd a választ, tuti találsz egy normális dokit, aki meghallgat.
2010. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igyekszek, remélem találok, kár, hogy hétvégére ütött ez a baj be. :S
2010. nov. 27. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!