Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát szegény diéta?...

Szénhidrát szegény diéta? Pontosan miket hagyjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
Az orvos ezt javasolta, de nem részletezte. Segítenétek?
2011. febr. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Fehér liszt, fehér cukor,édesség,fehér rizs.Egyél inkább rozskenyeret,barna NÁD! cukrot,mert a "sima"barnacukor nem jó! Barnarizst,sütiket kevert liszttel süsd vagy süttesd,húsfélék, saláták köretnek, gyümölcsök. Azt neked kell kitapasztalnod melyik élelmiszer,gyümölcs , pl.banán,dinnye, hogy hat rád. Nekem a banán pl. egekbe viszi a cukrom, de a dinnye nem,másnak pont fordítva...

Nézzél meg diabeteses honlapokat,fincsi elkészíthető receptek vannak rajta.Sok sikert!

2011. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lisztes dolgok és tészafélék, rizs, cukor, cukrozott dolgok és édes gyümölcsök. Mi a baj? Ha cukros vagy a nap minden percében tartanod kell magad az utasításhoz, de ha csak fogyni akarsz akkor de. 12-ig ehetsz csak utána ne.
2011. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bocipók ***** válasza:

Atkins diéta, vagy Update.

Zöldségeket ehetsz, alacsony cukortartalmú gyümölcsöket pl. zöldalma, ribizli, málna.

Rizsből kizárólag barnarizst.

Lisztből készült ételeket egyáltalán NEM ehetsz, BARNALISZTBŐL készülteket SEM!!!!!

Cukrot felejtsd el, a barnacukor, nádcukor, méz is cukor.

Ha nagyon-nagyon hiányoznak ezek a termékek helyettesítsd őket Update termékekkel.

De próbáld őket teljesen elhagyni.

2011. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Diabeteses vagyok,már miért ne ehetne barna nádcukrot, barnalisztféléket, durumtésztát. Nekem jók az értékeim,sajnos van aki nem halad az orvostudománnyal és főleg a saját tapasztalattal és rossz tanácsot ad. Ha cukros, ha fogyni akar ehet ,nem kell éhen halni,csak mértékkel. Az első válaszoló vagyok.
2011. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja! az UPDATE-hoz nyerni kell a lottón, 10szelet kenyér 600.-Ft, hát egye meg a Norbi...a többi terméke is aranyáron van,nem az átlag embert szolgálja,csak jár a szája ,hogy ezt kell enni,de megfizethetetlen!
2011. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sok segítséget kaptam.

Nem vagyok cukorbeteg. Policisztás ovárium szindrómám van. (PCOS)

Fogynom kellene egy 10 kg-ot legalább, teherbe szeretnék esni.

2011. febr. 18. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

*Norbi...a többi terméke is aranyáron van,nem az átlag embert szolgálja,csak jár a szája ,hogy ezt kell enni,de megfizethetetlen!


Senki nem kényszerített, hogy zabáld magad dagadtra! Ha meg arra volt pénzed, hogy elhízz, legyen pénzed arra is, hogy lefogyj! (Tisztelet a kivételeknek, akik betegség miatt híztak meg és nem tehetnek róla.)

Eznézést a kérdezőtől, de az ilyenek mindig felbosszantanak.

Norbi senkinek nem "jár", ez egy LEHETŐSÉG. Neki van egy módszere, ha akarod, megveszed, ha akarod, nem veszed meg. Üzlet.

---


Kérdezőnek:

Jó lenne, ha megírnád, MIRE javasolta a doki a diétát, mert nem mindegy.

Amúgy szénhidrát van a barna/nádcukorban is, a mézben is, a barna rizsben is és tk. lisztben/kenyérben is. Csak élettanilag ezek jobbak, mint a finomitott liszt és cukor. A "barna" cukrot és lisztet/kenyeret legtöbb esetben színezik, ugyanolyan rosszak, mint a fehér. Arra kell figyelni, hogy finomítatlan legyen a nádcukor, és teljes kiőrlésű lisztBŐL (nem lisztTEL) a kenyér. De ettől még ugyanannyi szénhidrát lesz benne!!! Csak nem hántják le az értékes anyagokat, és lassabban szívódnak fel (nincs vércukorszint-ingadozás, később éhezel meg).

Szénhidrát (cukor) a gyümölcsökben is van, de abban a formában leghasznosabb és legkevésbé ártalmas megenni a cukrot.


Ha cukorbeteg vagy, akkor szigorúan be kell tartanod a cukordiétát. Ha fogyni akarsz, akkor is érdemes utánanézned, hogy miben mennyi szénhidrát van, és úgy variálni a kajákat, hogy kevesebbet vigyél be, mint eddig. Pl. hús-zöldség, ebben viszonylag kevés van.

Itt tudod kiszámolni, mennyi szénhidrátra van szükséged (teljesen nem lehet megvonni):

[link]

(fontot állítsd át kg-ra)

Itt pedig megnézheted, miben mennyi szénhidrát van:

[link]

2011. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14.18 vagyok

PCOS diéta is van, itt tudsz utánanézni:

Az Életmód menüpont alatt. Nem csak fogynod kell, arra is van esély, ha jól csinálod a diétát, hogy a ciszták is eltűnnek. Endokrinológust ne hagyd ki, ez NEM nőgyógyászi probléma, ott csak tünetet okoz.

Remélem, segítettem.

2011. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!