Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire nehéz végig vinni...

Mennyire nehéz végig vinni ezt a kúrát/diétát?

Figyelt kérdés

Igazából ez nem egy tesztelt diéta, illetve tisztító kúra, de az orvosom ajánlotta, és felmérte, hogy az egészségem bírná-e, ezért kérek mindenkit, ne kövesse ezt a diétát orvosa megkérdezése nélkül :)


Nekem a vérvételből kiderült, hogy nagyon sok a méreg anyag a testemben, illetve kicsit túlsúlyos is vagyok. És ezért az orvosom azt javasolta, hogy egy hónapig csak gyümölcslevet, rengetek gyümölcsöt/zöldséget, illetve bizonyos teákat plusz C vitamint szedjek.

És ez egy hónapra be van osztva, hogy mely nap milyen teát, illetve gyümölcsöket/zöldségeket kell enni.


Azt mondta, hogy ez alatt az egy hónap alatt kellően kitisztul a szervezetem, ha utánna nem térek vissza a régi életmódonhoz. Illetve a túlsúly miatt is egy cseppet hatásos, mert megszokom, hogy nincs sok és nehéz étel a szervezetemben, ezért később a fogyókúrában könyebb lesz.


Nagyjából ennyi, remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

Kicsit kételkedek ebben az egészben, hisz kicsit éhezés gyanusos, és én eléggé szeretek enni:)


2011. máj. 24. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ezt valóban egy orvos mondta (nemcsak egy teszt, hogy mit szólunk hozzá), akkor nagyon sürgősen cseréld le az orvosodat. (Ha természetgyógyász, akkor meg keress egy normális orvost, ne kuruzslót.)

1. Normális orvos nem állít olyat, hogy sok a méreganyag a véredben. Sem vérvétellel, sem anélkül. Arra való a veséd meg a májad, hogy méregtelenítsen.

2. Normális orvos pontosan tudja, hogy a szervezetnek egyszerre van szüksége fehérjére, szénhidrátra és rostokra, nem lehet 1 hónapra megvonni pl. a fehérjét.

3. Normális orvos tudja, hogy ha 1 hónapot koplalsz, akkor utána olyan ütemben kezdesz hízni (jojó effektus), hogy nem győzöd kapkodni a fejed.

4. A gyüm. levet hogy gondolta? A 16%-os cukrozott lötyikre gondolt, a 100%-os, de ugyanolyan káros narancslére vagy a frissen facsartra, ami ugyan egészséges, de ha egész nap azt kell innod, nem fogod tudni finanszírozni, annyiba kerül.

5. A gyümöcs, főleg éhgyomorra (és te egész hónapban éhgyomorra ennéd) savat csinál - garantált a gyomorfájás. A C vitamin meg mi a fenének, ha egész nap csak növényeket eszel?


Remélem, nem vetted be ez az esztelen baromságot, bárki is mondta. Lehet egészségesebben táplálkozni, szükséges is, de 1 hónapig koplalni és gyümölcsön élni pontosan olyan egészségtelen (mert egyoldalú!!), mint összevissza zabálni minden zsírosat-cukrosat.


+1. Honnan lehetsz biztos abban, hogy a naponta elfogyasztott több kilónyi (ennyivel SEM fogsz jóllakni) zöldséggel és gyümölccsel nem eszel meg még több mérget, hiszen mindent permeteznek. A bevitt nagy mennyiségű gyümölcscukrot meg nem is említem.


A fogyókúrád pedig nem könnyebb, hanem nehezebb lesz: már néhány nap múlva ölni tudnál egy szelet kenyérért vagy egy falat húsért, és amikor kellően kiéhezel és újra eszel ezekből (nem is muszáj sokat, már egészen kicsitől is) hízol - tehát még többet kell majd leadnod.

2011. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Válts orvost, ezt meg jelensd fel ha időd akad rá. Nonszensz, ez kifejezetten egészségkárosító életmód, fehérje nuku, zölségekből összeszedni a napi kalóráit se könnyű, tehát energiahiány is valszeg befigyel, a hirtelen váltás pedig gyilkolja az emésztőrendszert.
2011. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem is kicsit gyanus volt, mert azért ez eléggé koplalás gyanus.. ja igen azt elfelejtettem, hogy természetgyógyász volt...
2011. máj. 24. 17:43
 4/4 anonim válasza:
Ha egy hónap után kórházban akarsz kikötni, akkor hajrá. A minimum, hogy egy életre elmegy a kedved az ilyen baromságoktól.
2011. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!