Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már nem tudom, mit változtatha...

Már nem tudom, mit változtathatnék az étrendemen, hogy elmúljon a székrekedésem. Tanácsok?

Figyelt kérdés
a meleg és a stressz miatt lassan 2 hónapja akadozik az emésztésem, és nem tudom, mivel hozhatnám helyre. mindig is kifejezetten dietetikusan táplálkoztam, de nyár eleje óta emiatt végképp szinte csak gyümölcsön, zöldségen, müzlin és joghurton élek (szeretek így táplálkozni, de már szívesen visszavennék néhány kalóriadúsabb kaját is), sokat iszom, naponta végzek hasizomgyakorlatokat, órákig gyaloglok... pár kilót fogytam is, pedig amúgy is vékony vagyok. már elegem van, hogy szabotál a bélrendszerem, a hashajtók sem hatnak, de különben sem akarok rájukszokni. mit tegyek, hogy újra működésre bírjam az emésztésemet? hamarosan elutazom, attól teljesen le fog állni. ötletek, tanácsok?... előre is köszi!
2011. júl. 25. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"szinte csak gyümölcsön, zöldségen, müzlin és joghurton élek"


szerintem ott a gond, hogy borzalmasan idióta módjára állítottad össze az "étrendedet", és a diatetikus táplálkozáshoz annyi közöd van, mint nekem az űrhajózáshoz.

2011. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

azért ezeket eszem nagy mennyiségben, mert elméletileg ezek jót tesznek az emésztésnek. nyilván azért mást is fogyasztok (:

nem azt mondtam, hogy szakértő vagyok, a "dietetikus" szót csak "kíméletes" értelemben használtam. pont ezért kérek tanácsokat, mit tegyek.

2011. júl. 25. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet éppen az a gond, hogy kiméletes. A beleknek is "kell a mozgás" Oda figyelsz a rendes rost bevitelre is? A csokoládéval hogy állsz? Pontosan milyen gyümölcsöket eszel, mivel azok közt is van székletfogó pl: banán.
2011. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
idénygyümölcsöket eszem, most pl. szilvát, dinnyét, barackot... minden reggel olajat iszom, búzakorpás joghurtot eszem (este is), ebédre kását, vacsira egy kis kenyeret sajttal vagy hússal, naponta pár kocka csokit is benyelek, ilyesmi. a nehéz ételeket világéletemben nem bírta az emésztésem.
2011. júl. 25. 22:52
 5/11 anonim ***** válasza:
hmm... Így első blikkre nincs gond. Orvosnál voltál? A huzamosabb székrekedés hátterében betegség is állhat.
2011. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ha folytatódni fog, kénytelen leszek elmenni. az a baj, hogy váratlan, stresszes helyzetekre mindig így reagálok, de most már egy csomó idő eltelt, és a problémás helyzet is megszűnt. a kánikula is elakasztja az emésztésemet, most meg a kettő együtt jelentkezett.
2011. júl. 25. 23:03
 7/11 anonim ***** válasza:

reggel egy pohár tej és mellé egy kovi ubi :) azt hiszem az emberek 70%-a ettől garantáltan menne a wc-re.


Egyébként szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, keresni két olyan ételt/italt amit a Te gyomrod nem bír együtt. Persze nem tartósan fogyasztani minden reggel, de néha mikor be kell segíteni az emésztésnek akkor jól jöhet.

2011. júl. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen heti 1-2 szer sikerült csak de mára megoldódott, nekem így vált be

reggeli zabkorpa+natur joghurt+kis méz+ aszalt/friss szilba, vagy bogyós gyümölcsök

zabkása tejjel és aszalt szilvával

piritós szilvalekvárral+egy pohár tej kis mézzel

teljes kiőrlésű szendvics+sonka, sajt+zöldségek egy pohár zöld tea, vagy mate tea

tízórai, uzsonna gyümölcs+korpivit keksz+joghurt vagy kefír

ebéd gazdagon zöldséglevsek, másodiknak. rizs zöldségesen hús, hal, tojás különbözőféleképpen

heti 4szer főzelék(sóska, spenót, tök, paradicsomos káposzta, lencse, zöldbab, borsó) rakott zöldséges-husos tészták, lecsó, töltött zöldségek, kovászos uborka

vacsora tej müzlivel, gyümölccsel, piritott dió joghurttal, gyümölcs, zöldség túróval, kegírrel utána egyből egy nagy pohár forró tea

2011. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 01:29


nagyon buta vagy.Nem értem, hogy minek adsz ilyen tanácsokat...

azt írod, hogy be kell segíteni az emésztésnek, előtte meg azt írod, hogy 2 olyan ételt összeválogatni, amit nem bír a gyomrod(vagy valami hasonlót írtál). Ez csak ahhoz vezet, hogy szétfosod a budit szó szerint, meg rongálod a bélbolyhokat, ezzel hosszútávon még nagyobbá teszed a problémát, és még nagyobb székrekedéseid lesznek.


Kérdező, ezt a baromságot felejtsd el!


Ami segíthet:

útifű maghéj(drogéria), semleges ízű, állagra meg olyan mint a moslék, de csodákat tud csinálni. Ha nem volna jó, akkor vannak egyéb rostkészítmények(kapszulában pl, vagy por alakban) Az a korpa, ami benne van a joghurtban, semmire nem elég. + mellé vegyél egy 20 dbos Normafloret, vagy bármilyen más probiotikumot. Emellett még nem ártana növelni az elfogyasztott víz mennyiségét. Sokan azt hiszik, hogy milyen sokat isznak, aztán hogyha ráállnak egy adott étrendre, amiben meg van szabva, hogy mondjuk igyanak 5 l vizet, csodálkoznak, hogy "Úristen mennyi". Sok idióta véleménye ellenére a "magas" vízbeviteltől az ég világon semmi bajod nem lehet. Én fiú vagyok, sportoló, 182/92kg kb 12% testzsírral és van, hogy napi 8-9 litert is megiszok.

2011. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket!

igyekszem minél többet inni, mondjuk melegben ez nem nehéz...

az utolsó előtti válaszolónak szuper anyagcseréje lehet, ha megbirkózik a rizzsel meg a főzelékekkel - ezek köztudottan nehéz ételek, az én emésztésem azonnal megmurdál tőlük (: irigyellek!

2011. júl. 30. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!