Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék mit csináljak?

Alexosz kérdése:

Hízni szeretnék mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hízni szeretnék mert nagyon sovány (vagyok nem betegségből)

a JÓ válaszokat előre is köszönöm


2011. aug. 12. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Táplálkozz sokat, ha lehet naponta akár 6x is. Kisebb adagokat, de többször.
2011. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Gondolom nem hájra akarsz hízni,szóva egyél napi 6-7 alkalommal de nem kell nagy adagokat,ha nincs étvágyad szedj komplex vitaminokat,vagy táplálékkiegészítőt az meghozza az étvágyad!
2011. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:

Több kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználsz.

De, ez nem azt jelenti, hogy üres kalóriákat egyél, mert az ilyen ételek (chipsz, kóla, csokik stb.) általában egészségtelenek is, azon túl, hogy csak a zsírrétegedet növesztik. Próbálj egészségesebb ételeket enni, de csak fokozatosan többet, mint amennyit most eszel.

Emellett kezdj el rendszeresen mozogni is, ha még nem teszed, de ne túl intenzíven és ne sokat, hogy ne fogyókúra vagy testépítés legyen belőle. Csináld azt és annyit, amit szeretsz és amennyi jólesik. Ez egyébként is jót fog tenni.


Viszont, ha ilyen típus vagy, akkor egy bizonyos szinten túl lehet, hogy nem fogod tudni "felhízlalni" magad.

2011. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi de mivan akkor ha ilyen vagyok
2011. aug. 12. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:

ha többet eszel tuti hogy fogsz hízni én is így voltam vele sokáig hogy jaj geneteika de nem, rájöttem hogy ami nekem soknak tűnik az nem is az ezért emeltem rajta és fel is jött amennyit szerettem volna és nem úgy hogy cola, chips meg ilyenek

hátha segítségedre lesz:


reggeli:

házi készítésű péksüti(jobb a házi, így csempészhetsz bele magvakat, jó sok tölteléket, gyümölcsöket) pl túróstáska sok mazsolával, citromhéjjal vagy pizzás csiga jó sok paradicsommal, sajttal, gombával, vagy magvas pogácsák, kakaós kalács mazsolával, aszalt gyümölccsel+kakaó/tej/karamell/tejeskávé

piritós(teljes kiőrlésű kenyér egészségesebb)+méz/lekvár+ tej/vaniliás tej

bundáskenyér fokhagymával, sajttal, paradicsommal+tea

szendvics(teljes kiőrlésű kenyér jobb)+pulykamell, csirkemell, pulykapárizsi, pulykavirsli, főtt tojás+zöldségek

szendvics+fűszervajak/vajkrém/sajtkrém/körözött+zöldség

zabpehely+tej/joghurt+gyümölcs+magok (dió, mogyoró)

rántotta sok zöldséggel+kenyér

tükörtojás+zöldség+kenyér

melegszendvics gombával, paradicsommal, husival,+tea

főtt virsli+mustár+kenyér+zöldség+tea

húszsíros kenyér+paradicsom/paprika+tea

kenyér+méz+túró+mazsola+almaszeletek (ez nagyon fincsi:))

gyümölcssaláta+mézes piritott dió+joghurt

gyümölcsturmixok zabpehellyel


tízórai: reggeliből valami, gyümölcsök, magvak, gyümölcsös müzli, korpás keksz( a korpovit nagyon finom) rá tudsz kenni mézet, lekvárt, túrót, körözött, vajkrém nagyon finom és egészséges


ebéd: legyen mindig leves és változatos (babgulyás, gulyásleves, paradicsomleves, karfiolleves, húsleves, tojásleves, frankfruti leves, raguleves, gyümölcsleves, gombaleves, krémlevesek(sajt, hagyma, spárga stb)

utána főzelékek(pl spenót, sóska, tök, paradicsomos káposzta, krumpli, lencse, zöldbab, bab, borsó, zöldborsó stb) +hús, hal, prököltek, sült csirke, tokányok, mártások, főtt tojás, tükörtojás stb

rakott ételek (brokkoli, krumpli, zöldbab, karfiol, cukkini) sok tojással, gombával, zöldségekkel, darált hússal

egytálételek pl paradicsomos húsgombóc+főtt krumpli

töltött paprika, lecsó, paprikás krumpli, rizseshús, tarhonyáshús, bolognai spagetti

tészták-sajtos-tejfölös, paradicsomszószos, gombás, zöldséges,husos, tojásos, káposztás, krumpli, mákos, diós, túrós, lekváros

mákosguba, derelye, gőzgombóc, nudli, túró/szilvás/lekváros gombóc, tejberizs, gríz, rizskoch,

lángos, fánk, sütik, krémesek, piték, piskóták


uzsi gyümölcs, joghurt+korpás keksz, avgy valamilyen mag


vacsora: válasz amelyikből szeretnél

2011. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi hogy ennyit segítetek,aki a negyediket írta neked bordád kilátszott?



nem sértésnek szánom!

2011. aug. 13. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:

igen kilátszot

minden csontom mindehol kilátszott de főleg a nyakamnál, combnál, karnál és bordák

2011. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi hogy ennyit segítetek kiemelném az utolsó válaszadót és plusz tapasztalatból így elhiszem nem tudom ki vagy de köszi szépen rendes(ek) vagy(tok).
2011. aug. 15. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!