Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már táplálkozási zavar?

Ez már táplálkozási zavar?

Figyelt kérdés
Nem tudnám magam kategorizálni, de asszem elég nagy gondjaim vannak a táplálkozással.Nagyjából 2 éve felváltva zabálok(kb 4-5000 kalóriát, ennek kiürülését hashajtóval segítem elő) majd napokig koplalok.Tavaly nyáron 53 kg-ra fogytam a 177 centimhez, ez már anorexiás súlynak számított.Ezt kb 3 hónapig tudtam megtartani, majd visszahíztam 60-62 kg-ra, most is ennyi vagyok.Ezt az egész őrületet 76 kg-ról kezdtem el.A súlyom most normális, de 4 hónapja nem menstruálok.Voltam kivizsgáláson, a vérképemmel és a szívemmel minden rendben.A gondolataim folyamatosan a fogyás körül forognak, de ha egy idegen jön szembe velem az utcán, meg nem mondaná, hogy nekem ilyen problémáim vannak, mert a súlyom rendben vanEz anorexia, bulímia, vagy vmi ötvözete a két betegségnek?
2009. máj. 7. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj meg naponta 5-6 szor étkezni és akkor tartani tudod a súlyodat és még jól is érzed majd magad.Egyél sok zöltséget,gyümölcsöt,joghurtot.

2009. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ez csak "átmeneti" anorexia, vagy bulimia volt.

de ha akarsz még jó sokáig élni,

szerintem egyél normálisan.



~~~Jaramine

2009. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugyanazt csinálom, mint anno...nem változott semmit a hozzállásom, az étkezési szokásaim, ugyanúgy kínzom magam, tavaly nyáron azért sikerült ennyir letornázni a súlyom, mert regeteget koplaltam, és csak néha zabáltam be..most megfordult az arány.Nagyjából úgy néz ki, hogy 4-5 nap 0 kalória, 3 nap zaba...

1. válaszoló, sajnos ez nem ilyen egyszerű.Számomra nincs középút...mindent vagy semmit:(

2009. máj. 7. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem vérkép kell neked, hanem egy jó pszichológus. Ezt ne vedd sértésnek, én is jártam sokáig. A gond belül van, és azt kell helyre rakni, mert így abnormálisan megterheled az emésztőrendszeredet, és hamarosan egy csomó kellemetlen tünettel is szembe kell majd nézned pluszban... tényleg gondolkodj el azon, ezt miért csinálod. Miért nem megy mozgással, normális étkezéssel?
2009. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy vagyok vele, hogy egyik nap koplalok, másik nap sokat eszek. Egyszerűen nem megy... Nekem is olyan, hogy vagy mindent vagy semmit... Van, h 2 napig koplalok és egy napig zabálok ( persze annyit, hogy ugye 2 nap alatt összeszűkűlt kicsit a gyomrom... ) van, h annyit eszek, h már hányingerem lesz, mozdulni nem bírok. Olyankor utálom magam és legszivesebben hánynék.. próbálkoztam is vele, bőgve a vécé fölött csak sajnos az volt a baj, hogy nagyon félek a hányástól és alig jött valami :S borzasztó volt! :((
2009. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Ez az egész csak az akaratodon múlik.Ha meg sem próbálsz másképp állni a dolgokhoz,bármilyen nehéz is,akkor sose tudsz kimászni a malomkerékből.Sajnos rajtad múlik,ha meg nem megy,akkor keress fel egy pscihológust!Ha kiegyensúlyozottan élnél,akkor nem mindig a fogyáson járna az eszed.Találj valami elfoglaltságot,menj el egy fittness

stúdióba,ahol kieresztheted magad!Sok sikert!

2009. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Elkezdtem pszichológushoz járni, mert ez így nem élet...TUdjátok, olyan kettősség van bennem..egyrészt tudom, hogy nem ennek kellene életem középpontjában lennie, hiszen annyi minden más, értékes dologgal lehetne foglalkozni..furcsa, hogy ez az egész velem történik, mert egyáltalán nem tartom magam felszínes, csak a látszatot szem előtt tartó embernek, tudom, hogy nem attól leszek szebb, jobb, sikeresebb, ha halálra kínzom magam...de valamiért mégis igényem van erre.Egyszerűen szükségem van önmagam kontrollálására, és csak ez betegség adja meg ezt az érzést.Nem tudom elfogadni magam, és hiába tudom, hogy ez belülről fakad, bennem van ez a hatalmas "vékonnyá válási vágy".Az utolsó előtti válaszoló történetét teljesen átérzem, hasonló a helyzetünk.Az a szomorú, hogy szerintem rengeteg fiatal lány van, akin nem feltétlenül látszik meg, hogy mit művel magával..de már produkálja a tipikus étkezési zavaros tüneteket, fáradékony, hónapok óta nem menstruál, koplaltatja magát , amit néha, vagy akár sűrűbben falásrohamokkal szakít meg...Nyáron vmi 16,6 volta bmi-m ha jól emlékszem, de most tök normális...de lelkileg ugyanúgy benne vagyok!És nem is jön meg..de mégis van egy olyan érzésem, h kiröhgnének,ha azt mondanám, anorexiás vagyok, hiszen a súlyom éppen stimmel.
2009. máj. 11. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem vagyok egyedül..elegem van,hogy az életem a kalóriák számlálgatása körül forog,és már akármit eszem,hatalmas bűntudatom van...pedig már5hónapja nem ettem kenyeret,stb..szörnyű ez igy.remélem neked tud segiteni pszichológus!
2009. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám, talán még jobb volt amíg nem tudatosítottam, hogy milyen önértékelési problémáim vannak. Most 50kg/161cm vagyok. Viszont nekem alapja is van az elhízástól való félelemnek. Ugyanis anyai ágon hajlamot örököltem arra, hogy csak élvezetből zabáljak.(anyukám és mamám el is hízott) Meg narancsbőr is meg szokott nálam jelenni, amit szintén nem tartok esztétikusnak magamon. Már egy ideje(1,5 éve) az van, hogy akármikor eszek bűntudatom van, és büszke vagyok magamra, ha meg bírom várni, hogy korogjon a gyomrom. Volt hogy éheztettem magam, de attól elromlott a közérzetem...44 kilósan szeretem magam a legjobban, és mikor láttam a mérlegen h ezalá csökkent a súlyom, akkor még talán örültem is...és akkor elkezdtem magam fotózni, hogy dejó végre szép vékonyak a lábaim..de a képeken megláttam, hogy kilógnak a bordáim:O na akkor gondoltam ez már túlzás..ne menjünk 44 alá (de fölé sem:S). Szóval tudom magamról, hogy anorexiás nem tudnék lenni, viszont a bulímia sem igazán (kétszer hánytattam magam még csak)..és mégis itt ez a hülye dolog..minden nap ez jár a fejemben:"Ma nem fogsz sokat enni!! Csak ha igazán éhes vagy!!" ott a kaja az orrom előtt/pénz a zsebemben h kaját vegyek..és "Nem szabad nem szabad!!...ah De mégis akkor viszont este nem eszek na" este van " Nem eszel! Este nem eszel! Basszus együnk vmit..de akkor szobabicikliznem kell 2 órán át(mint büntetés)" Tudom h bűntudat nélkül kéne egyek és sportolnom is kellene, de vékonyan se merek rövidnadrágban mászkálni nyáron.:( (mert h dagadt a combom)..és mikor visszanézek egy régi fotót látom h nem is voltam dagadt:O Az a baj, hogy tökéletesek akarunk lenni(de milyen áron akarjuk!!).

Bocs h ennyit írtam:S

2010. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy most nyáron 44,5 kiló voltam és napi 40 km-eket bicikliztem(nem azért hogy fogyjak, csak mert jól esett)és kb. csak gyümölcsön éltem..és egész nyáron összesen 3szor!!! mertem rövidnadrágban megjelenni, mert féltem hogy remeg a combomon a "háj". Valószínűleg nem remegett ott semmi. És láttam, hogy husibb lányok is bátran megmutatják a combukat, de én hiába kapom folyamatosan a pozitív visszajelzéseket az alakomra..nem tudom magam elfogadni:S:(.
2010. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!