Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus gyermek miért...

Vegetáriánus gyermek miért "zabál"?

Figyelt kérdés
2 éves, vega családba születő gyermek étkezési szokása nem olyan, mint a hasonló korú gyermekeké. Értem ezalatt, hogy olyan iramban eszik, mint, ha elakarnák Tőle venni az ételt. Nem rágja meg az ennivalót, ezért sokszor emésztetlenül távoznak az ételek, főleg a gyümölcsök. Ha Rajta múlna egész nap csak enne. Pocakja is fel van puffadva sokszor. Mit lehetne tenni ennek érdekében, hogy ez az étkezés megváltozzon?
2011. nov. 8. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Laktató, a korának megfelelő ételeket kellene kapnia. Le lehet pontozni, de egy 2 éves gyermek szervezetének az igényeit nem fogja kielégíteni a vega étrend. Neki igenis szüksége van a húsban található tápanyagokra. Gondolom állandóan éhes, azért eszik úgy, ahogy eszik.

Gyermekorvos mit mond?

2011. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A kedves szülőket fel kellene jelenteni kiskorú veszélyeztetéséért. Nekik már nyilván elment az eszük a sok zöldségtől, de a gyerek még náluk is hülyébb lesz, ha éheztetik.
2011. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Egyen húst is az a szegény gyerek. Mert nincs olyan zöldség gyümölcs a Földön amibe több fehérje van mint egy szelet húsba.

A gyerek ha nem eszik húst vérszegény lesz, vitaminhiányos.

Azért "zabál" mert nem jut elég értékes tápanyaghoz a szervezete. A vegetáriánusság egy választás. A gyerek kényszerítheted a gyereket arra hogy ezt válassza, ha jót akarsz neki akkor adj neki húst is. Nem azt mondom hogy mindennap azt egyen, de mindent csak mértékkel.

2011. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek mindkettőtökkel. A gyermekorvos sem támogatja ezt az étrendet. A szülő pedig nem "dicsekszik" a problémával, talán ez szerinte nem is probléma. Lehet, hogy csak nekem tűnik ez olyan tragikusnak. Közel egykorú a gyermekem, iszonyú a különbség a két gyerek étkezésében. Míg az enyém "nyammog" a másik mint, ha még soha nem kapott volna enni.


Vagy ne foglalkozzak ezzel a témával? Hagyjam rájuk? De mi lesz a gyerekkel?

2011. nov. 8. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Igazából kötelességed lenne jelenteni ezt a dolgot, de előtte megpróbálhatsz beszélni a szülőkkel. Láttam egyszer egy gyereket aki ilyen étrenden nőtt fel. Szerencsétlen olyan egyszerű volt, mint egy kilincs.
2011. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt a témát már rendesen átrágtuk a szülőkkel és nem egyezik a véleményünk a mai napig sem. Borzasztóan fanatikusok. A vallásuk nem engedi....
2011. nov. 8. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos ez esetben vagy nem veszel tudomást a dologról, vagy értesíted a megfelelő hivatalos szerveket a gyerek érdekében. Sajnos az embernek joga van hülyének lenni, de szerencsére a hülyeségével nem veszélyeztethet másokat.
2011. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vega, de én is hajlamos vagyok zabálni az idegeskedés miatt.
2011. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelenteni? Ki fognak röhögni. A gyerekek gyakran esznek kapkodva. Én is ilyen voltam kb. iskolás koromig.
2017. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!