Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj étkezéskor a nyelőcs...

Miért fáj étkezéskor a nyelőcsövem?

Figyelt kérdés
Tegnap kicsit felöntöttem a garatra( tényleg kicsit)!És mikor jó hideg vizet ittam fájt a nyelőcsövem, meg utána mikor pizzáztunk nem tudtam enni,mert úgy fájt.Éreztem ahogyan végigmegy az étel a torkomon,meg a hátamba is éreztem ahogy lecsúszik.Ez mitől lehetett?Ma már nem érzem ilyen durván,csak egy nagyon kicsit.Olyan már nekem is többször volt,hogy nagy falatot nyeltem és nehézkesen ment le...de ez folyamatos volt tegnap és minden egyes falat után.Leforrázhattam a torkom?Vagy mi lehet az oka?
2009. máj. 15. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Látom, senki sem válaszol, nyilván megvan az oka.

Teljesen egyértelmű a magyarázat: az alkoholtól begyulladt a nyelőcsöved nyálkahártája. Rövidesen helyrejön, aztán lehet újra berúgni...

2009. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2vodkától és egy üveg sörtől begyullad?ennél többet is szoktam inni, mégsem volt ez még soha.de köszi a választ
2009. máj. 15. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyálkahártya érzékeny ennyi.

Az, hogy többet is szoktál inni az egy dolog, épp most reagált a szervezet.

Laphámrákról hallottál?

A nyelőcsőben alakul ki.

Dohányosok, és alkoholisták a veszélyeztetettebbek.

Légy óvatos, és ha nem múlik egy héten belül, azonnal orvos!

2009. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már elmúllott,csak néha érzem,hogy nehezebben megy le a kaja,de ez ritka.
2009. máj. 21. 21:30
 5/6 anonim válasza:
most jàrtam igy pont
2022. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na most én is így vagyok. De nem ittam. Tegnap előtt ittam elég savas gyümölcs levét. Na már tegnap úgy éreztem, hogy megakad a falat a mellkasomban.
2023. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!