Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egész nap éget a nyelőcsövem,...

Egész nap éget a nyelőcsövem, és a gyomrom. Savtúltengés? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

savlekötőt vegyél.

de lehet reflux is, ami már orvost igényel.

2009. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is savbeteg vagyok, legjobb megoldás a Rennie és a tej, ha sok a savad.Ha ezek nem segítenek, akkor tényleg komolyabb baj van, ahogy az előttem szóló is írta.
2009. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vettem be Talcid-ot,remélem az segít:)
2009. aug. 11. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
nagyon úgy tűnik hogy reflux. ne vény nélkül kapható bogyókat kapkodj be, mert azok nem érnek semmit, fordulj orvoshoz.
2009. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rekeszsérv (és folyománya a reflux) minden 3. ember betegsége. El kell menni egy gasztroenterológiai szakrendelésre, ahol nagy valószínűséggel gasztroszkópiát (gyomortükrözést) fognak végezni, hogy kiderüljön, mi a baj. Ez utóbbitól nem kell megijedni; nem olyan borzasztó dolog az. (Nekem évente 2x megcsinálják)


Ezt azért is ajánlott szakrendelésen kideríttetni, mivel nem biztos, hogy csak ennyi a baj. A reflux a lehető legjobb eset, de lehet komolyabb oka is a gyomorpanaszoknak, amit pedig nem lehet elhanyagolni. A fekély pl nem jó, és nem kell megvárni, míg kilyukad és bevérzik a gyomor.


Annyit megtehetsz még, hogy nem "tüzet oltasz", vagyis nem iszod a tejet vödörszámra, és nem eszed marékszámra a Rennit, hanem elkerülöd azokat az ételeket, amelyek panaszt okoznak, vagyis diétára fogod magad. Ha a gasztrón kiderül, mi a baj, többé-kevésbé úgyis diéta lesz belőle. Kerüld a paradicsomot, paprikát, ez utóbbiból főleg a csípőset, a borsot, a nehéz, zsíros ételeket, és persze a buborékos víz, üdítő, sör is fokozza a savképződést, a kávé nagyon-nagyon. Ezekről jobb leszokni.

2009. aug. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia!Nekem a terhességem utolsó szakaszában volt ez a problémám!Sajnos én bármilyen gyógyszert nem szedhettem.A rennie nem hatott,tarthatatlan volt az állapot!Olvastam a story újságban,hogy van a Savlus gyógyvíz.Borzasztó íze van,mert sós és olajos!Kortyonként napi 2 dl-t megiszol,garantáltan rendbehoz!Élelmiszerboltban is lehet kapni,de gyógyszertárban biztos!Kb 700Ft körül van 1.5 liter!Próbáld ki!
2009. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:
Nekem is sokszor volt már ilyen, én csak egyszerűen kenyeret meg kekszet ettem amikor kellett és az bejött. Ha ez neked nem segít akkor menj el orvoshoz!
2010. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!