Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges sok teát inni?

Egészséges sok teát inni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon rákaptam a teára, cukor nélkül csak citrommal iszom, van úgy hogy egy nap több mint 1 litert. Egyik ismerősöm szerint viszont ez nem tesz jót, persze megmondani nem tudta hogy miért. Szerintem egészségesebb mintha csapvizet innék. Szerintetek?

2012. febr. 12. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengetegféle növény főzetét nevezik teának, ebből van pár olyan (főleg gyógynövények), amit nem egészséges literszámra inni, a többitől semmi bajod nem lesz.
2012. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mióta az eszem tudom,gyerekkorom óta csak és kizárólag teát iszom szomjoltásra,víz helyett. Vizet nem is iszom. Cukorral,citrommal,gyümölcsteát. Egy nap egy nagy kancsó (2.5 liter),de van úgy,hogy naponta 2x is főzök,főleg nyáron. Ha családom lesz,fazékkal fogok főzni,hogy mindenki ihasson. 26 éve élek.
2012. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen teát iszol. Gyógynövényteákból sem ajánlott ennyit inni, de a feket teákban, zöldteákban is található koffein és teofillin, ugyanúgy, ahogy nem egészséges a koffein miatt meginni 1 liter kávét vagy energiaitalt egy nap, így teát sem éppenséggel.
2012. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

már előttem leírták a lényeget...az egy liter nem is sok, azt bárkinek ajánlani lehet...sőt...


idd csak, jobb mint valami cukros színes rettenet...

2012. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!