Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem isznak az emberek...

Miért nem isznak az emberek desztillált vizet?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 15:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Ezt azért így nem bagatelizálnám el... Testünk 70 % víz, tehát elég fontos, ha nem a legfontosabb.

Amit meg ma tej név alatt kapsz, annak semmi köze a tejhez.

2012. febr. 29. 19:43
 22/27 anonim ***** válasza:

igen, ez víz-desztillált víz probléma is olyan mint a jó a tej-nem jó a tej

mindenki mást mond, mind2 oldalnak vannak meggyőző érvei

2012. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nos ez szívderítő, látom nem csak a nő-nőgyógyászoknak, hanem egy újabb témának is van papja ezen a nívós kis oldalon :)


Lényeg a lényeg, hogy a víz desztillálása drága, én egy árva szóval nem mondtam, hogy a csapvíz (ez is elég pongyola kifejezés, mivel ez kb. minden településen mást takar, mutatja komolytalanságod) jobb. Én személy szerint tejet, bort, gyümölcslevet és ásványvizet iszom.


Az mondjuk érdekelne, hogy szerinted a "szervetlen kötésben lévő anyagok" miért nem hasznosulnak? Ez valami vicc? Egyszerű példa a NaCl, amely vízben disszociál Na+ és Cl- (vagyis nincs szervetlen kötés, ionok vannak) ja igen, akkor klór van a vízben :) Persze anyu húslevesében is, de mindegy. Maradjunk abban, hogy hasznosul.


Az pedig rendkívül nevetséges, amikor arról beszélsz, hogy a gyógyszeripar finanszírozza az orvosegyetemeket :DDD De mindegy, ebben is hihetsz, nem zavar. Csak mondom, hogy homeopátiás gyógyszerek is vannak ráépülő iparral :)


Nagy vonalakban csak annyit tennék még hozzá, hogy én nem fogok egy olyan embernek hinni, akit az áramszolgáltató is ránk küldhetett, hogy desztilláljunk vizet, és ezen ő meggazdagodjék :P

2012. febr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a desztillált víz? Nem vagyok orvos, csak azt tudom, hogy az emberiség az utóbbi néhány százezer évben nem desztillált vizet ivott, és döntően nem is ásványvizet, hanem felszini vizeket. A szervezetünk ahhoz van hozzászokva, hogy a víz a felszini vizekre jellemző ásványianyagösszetétellel jusson bele. Leszámítva azt a problémát, hogy az utóbbi évtizedekben a felszini vizek erősen szennyezetté váltak, minden azok fogyasztása mellett szól.


Részemről víztisztítóval (de nem fordított ozmózisos szeméttel) kezelt víz a megoldás. A szervezet számára hasznos ásványi anyagok benne maradnak, a káros anyagok nagy részét meg kiszűri.

2012. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Akik egészségesnek tartják a desztillált vizet, azoknak az az egyik fő érve, hogy a világon sok helyen isznak ilyet, például a japánok (most csak ők jutottak eszembe).

Nos, megkockáztatom, hogy nem jódolgukban isznak az emberek itt-ott a világon desztillált vizet, hanem mert ezzel az eljárással tudják ihatóvá tenni az iszonyú mérgező vizeiket. Különben nem lenne vizük.

2012. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

mert ha néha innának egy kis desztillált vizet, akkor kioldaná a sejtjeikből a sok felesleges káliumot és mentesülnének a betegségeiktől


az emberek nem szeretik a változást; beállítják őket egyfajta állandóságra és ők ezután erre törekednek

2012. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Súr, szerinted mi az a homeosztázis?


És ennek alapján le tudod írni, hogy miért hülyeség az, amit mondtál?

2012. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!