Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni a koleszterin...

Mit lehet tenni a koleszterin csökkentés érdekében?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 01:50
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
Sok mindent, változatos étrend, mozgás, sport, életmódváltás, gyógyszer ( súlyosabb esetben ). Itt nézz utána a dolgoknak. [link]
2012. márc. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Szia!

Leginkább egészséges életmódot érdemes váltani...házi orvosok/orvosok sok hasznos tanácsot tudnak ebbe adni, de természetgyógyászok is.

Első lépésben mindenképpen érdemes lenne elhagyni pl. a zsíros ételeket, cukros cuccokat stb.

Egy csomó receptet is találsz neten, hogy milyen ételeket tudsz készíteni, hogy elkerüld azokat az élelmiszereket, amik növelik a koleszterint!

Ja úgy tudom, hogy a kávé és cigi elhagyása is szükségszerű, ha élsz velük.

Mielőtt bárki nekem esne nem vagyok szakértő és a kérdező se az én tanácsaimat fogadja meg, de egy jó házi orvos biztos, hogy hasznos tanácsokkal tud szolgálni!

2012. márc. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm! sokat segítettetek!
2012. márc. 6. 04:42
 4/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Marci0328 válasza:

Az előttem szólókhoz kiegészítés képen mint már mondták kávé cigi teljes elhagyása és galagonya tea!


[link]


ezen az oldalon tudsz rendelni olcsón! Bizonyíték képen édesanyámnak az összes koleszterin szintje magas volt! Leállt a kávéval és napi 2x2dl galagonya tea és az összes koleszterin szintje helyre állt!! Remélem tudtam segíteni

2012. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem kávézok,és nem cigizek.De sok tojást eszek.Tudom,ne egyek tojást.

Ebben az esetben is hasznos a galagonya tea?

2012. márc. 7. 22:09
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Senkit nem bíztatok kávéra és főleg nem cigarettára, én sajnos mindkettővel élek. A magas koleszterinszintem ennek ellenére elfogadható értékre csökkent 1 év alatt. Én kizárólag az étrendemen változtattam. A tojást sok helyen tiltják, úgy emlegetik, hogy koleszterinbomba, tudtommal a tojásban jó, az-az nem az un " rossz " koleszterin van .A zsiradékok közül is kevésbé ártalmas a kacsa ill libazsír, sőt a mangalicazsír is jobb, mint némelyik kevert margarin.Szerintem egy kis testedzéssel, a zsíros ételek elhagyásával valamint a rostbevitel növelésével sokat javulhat a helyzet.Persze jöhetnek a gyógyteák is, minden segíthet, de azért nem kell mindent elhinni, sem a csodaszerekről, sem pedig a veszélyesnek kikiáltott cuccokról.Természetesen, itt nem a cigire gondolok, bár arra sem fogható minden baj.Érdemes utána olvasgatni több helyen is, bizonyos ételek italok szervezetre gyakorolt hatásainak.Azt tanácsolnám, mindenki döntse el, hol tud kompromisszumokat kötni és szépen fokozatosan ez irányba haladjon.
2012. márc. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
"Szondi György szerint" ne együnk gabonát csak max.zabot és ne fogyasszunk margarint csak vajat, étolajat helyett pedig inkább a zsír.Viszont több D-vitamin szükséges és most tavasszal légy a szabadban és élvezd a napsütést (koleszterin-koleszterol átalakító.A koleszterin-diétában én személy szerint nem hiszek,mert van aki szalonnát eszik töpörtyűvel a koleszterinje meg normál.
2012. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
Ne zabálj annyit!
2012. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Mozogj sokat és rendszeresen, lehetőleg szabad levegőn, és változtass az étrendeden (kevesebb zsíros kaja, több zöldség és gyümölcs).

A 12:42-eshez kapcsolódva pedig: nem hiszem, hogy a napsütés lenne bármilyen hatással a koleszterinszintedre, ettől függetlenül napsütésben, jó levegőn sétálni, kirándulni biztos nem árt az egészségednek :) A koleszterol (cholesterol) egyébként a koleszterin angol neve (vagyis ugyanaz a kettő), így a koleszterin-koleszterol átalakítást leginkább egy magyar-angol szótárral segítheted elő :P

2012. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!