Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni a koleszterin...

Mit lehet tenni a koleszterin csökkentés érdekében?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 01:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
Engem is érdekel a téma. Az értékem 5,4 lett, és azt mondta az orvos, hogy kicsit magas. Nem eszem zsírosat mert nem szeretem.Se cukrosat,mert azt sem szeretem, ráadásul elég mozgékony vagyok, jövök, megyek állandóan. És elhízva sem vagyok. Akkor mitől magas?
2012. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A tojást majdnem mindenki károsnak tartja pedig nem az !

1 perces főttojás igen is segíti a koleszterin csökkentést !Ha, érdekel írj a következő e-mail címre : dzsulia64@gmail.com

2012. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Éva! Sajnos a magas koleszterinszint, nem minden esetben függ össze a helytelen életmóddal, táplálkozással, ezek csak rizikófaktorok, mármint a mozgásszegény életmód, dohányzás, elhízás, alkohol, stb.Nagyobb probléma az, hogy egyenlőre csak a fent elsorolt dolgok pozitív irányú változtatása áll rendelkezésünkre, mint lehetséges, gyógyszer nélküli, gyógymód. A gyógyszerekkel ugyan csökkenthető a koleszterinszint, de ennek is ára van, mert hosszú távon létfontosságú anyagokat is megvon a szervezettől.A te értéked még nem indokolják a gyógyszerszedést, ezért próbálj még jobban odafigyelni a táplálékok megválasztásakor, hogy kicsit csökkentsd a koleszterinszintedet.Jó egészséget mindenkinek.
2012. márc. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A magas koleszterinszint oka - bármilyen meglepő - nem a magas zsírfogyasztás, hanem a sok szénhidrát fogyasztása. Az egyetlen zsírképző hormonunk ui. az inzulin ezen alapulnak az alacsony szénhidrát diéták (Norbi Update, paleolit táplálkozás, testkontroll, South Beach diéta, Atkins diéta, stb.). A lényeg - csak alacsony glikémiás indexű ételt fogyassz, tartsd alacsonyan az inzulinszinted. Teljes részletességgel ld. Norbi Update Újtöltve c. könyv.
2012. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 dolus válasza:
Először is be kell tartani a diétát, itt a neten is számtalan helyen lehet találni róla információt. De orvos tanácsát is érdemes kikérni. Másodszor is a férjemnek is magas és amióta szedi a diabecinn fahéjkivonatot tartalmazó kapszulát azóta sokat javult neki.
2012. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!