Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhat valami gondot ha...

Okozhat valami gondot ha szinte minden nap eszem csokit?

Figyelt kérdés
Más édességet nem igazán eszek,de a csokit nagyon szeretem,azt hiszem csokifüggő vagyok. Nem betegedhetek meg tőle? Mert hallottam,hogy a sok csoki nem tesz jót a májnak.Ez igaz?
2012. márc. 16. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen okozhat,ha túlzásba viszed.megterhelheti a hasnyálmirigyet,a máj zsírosodhat tőle,és a sok finomított szénhidrát meszesíti az ereket.
2012. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mértékkel nem. Ha a súlyos is őrizni tudod.

Napi 1-2 sor jó minőségű (ét)csokoládé biztos nem árt meg.

Ha kálcium-oxalát kőre hajlamos lennél, akkor azért a veséd vonatkozásában figyelj a mértékre.(Az oxalát tartalma miatt.)

2012. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, mindezek igazak! Azon kívül a rengeteg csoki előbb-utóbb súlyfelesleget is fog okozni, oly mértékben, hogy az egyéb (szív, vese stb.) működés-zavarokat is eredményezhet, a súlyos cukorbetegségről nem is beszélve.

Vagy most kezdel el leszokni róla, vagy később keservesen meg fogod bánni!

2012. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már évek óta eszem,és eddig még nem igazán mutattak a vizsgálatok elváltozást. Nem cigizek,nem iszok alkoholt,ez az egyetlen gyengém. És még pehelysúlyú is vagyok hozzá.
2012. márc. 16. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:

kérdező

Mindez remek,de azért ne tömd két pofára.később még lehet bajod belőle,és különben is miért jó,ha függő vagy tőle?

2012. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kávét sem iszom,egészségesen táplálkozok,zöldség,gyümölcs,nehéz és zsíros ételeket szinte sosem,sütit is csak ritkán,sok vizet iszom,mozgok is,de néha érzem hogy szüksége van a testemnek,agyamnak kis édesre,hogy energiám legyen és jobb kedvem is lesz tőle.
2012. márc. 16. 14:20
 7/15 A kérdező kommentje:
Azért két pofára sem tömöm. Van amiket eltelik 2-3 nap is hogy nem eszek. Mondjuk kiváncsi vagyok mennyi az a napi mennyiség ami már soknak számít?
2012. márc. 16. 14:21
 8/15 anonim ***** válasza:

... néha érzed, hogy szüksége van a testednek ...

Ha naponta eszed, az nemigazán tartozik a "néha érzem" meghatározásba!

2012. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A csokoládé kívánása jelezhet magnéziumhiányt is.
2012. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Néha érzem,hogy kell,néha meg csak megszokásból,mert már hiányozna ha nem ennék,erre értettem. :) És nem egy ültömben eszek meg egy táblával,hanem a nap folyamán elmajszolgatom soronként,és mindig főétel után,desszertként a sós után jólesik egy kis édes.
2012. márc. 16. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!