Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édességek/sütemények...

Az édességek/sütemények sehogyan sem egyeztethetőek az "egészséges táplálkozás"sal?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem történik ha hébe-hóba becsúszik egy kis valami, csak mértéket kell tartani. Kivéve persze, ha cukros vagy, mondjuk akkor is vannak diabetikus csokik, lekvárok, stb, de akkor nyilván azt a diétát kell követni, amit megadtak.
2011. nov. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az egészséges táplálkozásnak is megvannak az édességei, sütijei.:)
2011. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és mik azok nevezetesen? :)))
2011. nov. 7. 18:14
 4/10 anonim válasza:

Sajnos nem, mert metabolikus szindrómát okozhat:


[link]


Keress rá a paleo süteményekre. Pl.:


[link]

2011. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A paleo sütiket nyugodtan eheted.
2011. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú hír, de nem a csokoládé..

Én pl. most készítettem hamis bounty golyókat:) Túl sok időt nem töltöttek a hűtőben, mert a család felfalta.

Recept:

2,5 dl tejszín (rízs vagy zab)

3 ek. méz

8 dkg vaj

20 dkg bio kókuszreszelék

Csokihoz:

15-20 dkg magas kakaótartalmú étcsoki (aroma mentes)

4-5 dkg vaj

(A csokikat kockáira törni, gőz fölött megolvasztani és belekeverni a vajat) majd:

az összes alkotóelemet beletettem egy tálba és összekevertem. Be kellett tenni a hűtőbe egy kicsit dermedni.

Ezután kis golyócskákat formáltam (kb. 30 db)és betettem a ismét a hűtőbe.


Számtalan recept van!!! És garantáltan egészséges alapanyagokból! A zabpehely puding is isteni!!!

2011. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A "metabolikus szindróma"-hoz egy kicsit több kell, mint egy süti. És általánosítani sem lehet. Az egy folyamat végeredménye. Ezen az alapon húst sem lehetne annyit enni, amennyit a paleo mond,mert köztudott, hogy a nagy mennyiségű

húsbevitel erősen savasítja a szervezetet, lebomlásakor (ami több óra!!) keletkeznek olyan anyagok, melyekkel a szervezet nagyon nehezen, sok esetben sehogysem tud megbírkózni. Voltam paleos, számtalan előnye van, de a szervezetem besokalt..(ez persze egyéni dolog.)

2011. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Júúj ez a recept nagyon jól hangzik, köszönööm!!! :D

2011. nov. 7. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen!:) Van még:)))
2011. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

többnyire nem, mert a két fő összetevőjük a fehér liszt és a kristálycukor, amik önmagukban nemhogy nem táplálóak, de kifejezetten károsak az eglszségre, megemészésükhöz a szervezet saját tartalékaiból von el tápanyagokat, lebontásuk során több órán át túráztatjuk a hasnyálmirigyünket. A cukorbetegeknek ezért is megy tönkre. A cukor a legrosszabb, de a fehér liszt is üres cukorra bomlik. Egyszóval úgy hat az egészségre mint a lórúgás.

És akkor még nem beszéltünk az édesítőszerekről, színezékekről és a tudomány minden egyéb "áldásáról".

Nem, nem lehet, és ne is akarjuk összeegyeztetni. De aki egészségesen él(mert nem elég a táplálkozásra korlátozni), az nem is akarja összeegyeztetni mert ezerszer jobban érzi magát a bőrében ilyenek nélkül, ha pedig megkívánja az édeset, akkor ott vannak a gyümölcsök, a méz, satöbbi.

2011. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!