Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pár hete diagnosztizáltak...

Deduci kérdése:

Pár hete diagnosztizáltak nálam refluxot . Gyógyítható ez a betegség véglegesen?

Figyelt kérdés
Savlekötőt kell szednem és olyan étrendet kell betartanom hogy nem ehetek olyan ételeket amik savasítanak. Ezt kéne csinálnom egész életemben , de nem akarom . Mi a gyógymódja , hogy elmúljon és ne kelljen savlekötőt szednem ? És mitől alakul ki valakinél a reflux betegség ?
2012. ápr. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem itt nézz körül pl.

2012. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

szia. kb 14 éves voltam mikor kezdődött, ha fájt egy szétrágható savlekötöt megettem, de nem vittem túlzásba az étrend betartását..

még mindig szenvedek a fájdalomtól néha. most egy lugositó diétába kezdek, meg azt hiszem ideje egy gasztroenterológushoz elnéznem.

amugy ez az emberek 50%ánál van..

21/L

2012. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia ne ijedj meg, de szerintem aki refluxos, az valószínűleg az is marad, az ember ahogy öregszik, erősödnek is a tünetek, az édesanyám pl. 64 éves és amióta ismerem állandóan egy picit hangosan köhög, jórészt mert egyszerűen úgy érzi, hogy viszket a torka. A refluxot én is örököltem, én állandóan érzem hogy "van ott valami" ezért állandóan meg kell köszörülnöm a torkom, ami néha a környezetemben lévőket is idegesít(het)i. Persze bizonyos kajákkal, italokkal, pl Borszék vízzel enyhíthetők a tünetek. Amit pedig a Fül orr gégész mondott, akit kb születésemtől ismerek, az pedig az, hogy Maalox (vény nélküli) szuszpenziót is lehet használni, ha tényleg elviselhetetlen a köhögés...
2012. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, és refluxos társaim!


Nagyon hosszú borzasztó szenvedés, és pokoli fájdalmak után sok kísérletet követően megtörtént velem a csoda,megtaláltam ami végleg tünetmentessé tett, ezt szívesen ajánlom figyelmetekbe.

Nem taglalnám hosszan, hogy milyen borzalmas volt az életem a tavalyi évben, de legyen elég annyi, hogy az utcára se bírtam kimenni, a torkom 24 órában égett, állandó hányinger, pokoli émelygés és még sorolhatnám.

Aztán egy idősebb refluxos hölgy figyelmembe ajánlotta, hogy ő annak idején azzal "gyógyult" (mivel nem gyógyítható, itt csak a tünetmentesség a gyógyulás)hogy 30 napig nem evett húst, és ezt tisztitókúraként csinálta végig.

Lévén hogy jött a Húsvét, így adott volt, hogy előtte a nagyböjtöt eleve végigcsináljam.Azóta olyan makk egézséges vagyok, és olyan szuper közérzetem van gyógyszer meg minden nélkül, hogy azt nektek el se tudom mondani.A testem teljesen megkönnyebbült.Ma már eszem húst-bár csak mértékkel-de minden tünet megszűnt, ahogy annak idején nála is.

Ez talán ijjesztőnek hat azon emberek számára akik húsfüggő, de higgyétek el, nem olyan nehéz mint ahogy elsőre hangzik, ez a közérzet higgyétek el mindent megér.Én aztán húsevő voltam, de közel se viselt meg úgy ahogy gondoltam, ráadásul cserébe visszakaptam az életem.

Ezen kívül savlekötő helyett figyelmedbe ajánlom a búzakorpát(patika Cba-kb 200ft)egy pohár joghúrtba/kefírbe--felszívja a savat, könnyebben hagyod el a savlekötőt.

Ill. még annyit, hogy kivételesen jó orvosom volt, aki azt mondta minden savas ételből szabad egy picit, csak nem szabad sokat, ihatok kávét, és időnként alkoholt, akár mámoros is lehetek, valamint ez nem öröklődik.Szombaton pl. végig pálinkáztam, pedig három hónapja még fetrengtem a fájdalomtól.Valamint ezzel a betegséggel, ha figyel az ember magára a 80 évet is megélheti nyugodtan.

Tehát korán sem olyan tragikus ez, mint elsőre látszik, és hidd el, hogy én a pokolban voltam miatta.

Nagyon sok sikert, jó egészséget, mielőbbi gyógyulást kívánok!!!

2012. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!