Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az anorexia és mi a bulémia?

Mi az anorexia és mi a bulémia?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Anorexia az az, amikor valaki akkor is kövérnek érzi magát,a mikor már ki van a bordája. A bulémiás hánytatja magát. Általában ezek együtt szoktak jelentkezni.
2009. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
GOOGLE VAGY BALOLDALI KERESŐ!!!!!!
2009. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!SZERINTEM ENNEK AZ OLDALNAK AZ A CÍME,HOGY GYAKORI KÉRDÉSEK!!AKKOR MIÉRT KÉNE BEÍRNOM A KERESŐBE !
2009. jún. 19. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Javítanék az első válaszon: az anorexia nervosa olyan pszichés étkezési zavar, amikor valaki egyáltalán nem akar semmit enni, egyfajta testképzavar, nem azt látja a tükörben, hogy valójában milyen, hanem egy nagy kövér embert lát.

A bulimia nervosa pedig "falási kényszer", telezabálja magát, utána kihányja.

De mindkettő célja a soványság elérése.

2009. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
pont azért mert az általad feltett kérdés gyakoi,előtted már jópáran feltették,meg is lettek válaszolva,tehát felesleges 20.000.ként kiírni.neked is jobb ha csak gyorsan utánakeresel..hamarabb válasz kapsz minthogy itt vársz arra h.írjanak..bocsi...2.voltam
2009. jún. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Te meg 4 fölösleges sort írtál le, aminek semmi köze a kérdéshez.

A NE OFFolj szabályt is ilyen jól ismered?

2009. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!SZERINTEM ENNEK AZ OLDALNAK AZ A CÍME,HOGY GYAKORI KÉRDÉSEK!!AKKOR MIÉRT KÉNE BEÍRNOM A KERESŐBE !


az oldal funkciója, hogy megkérdezz olyan, dolgokat, amikről nem találsz semmit a keresőben. vagy olyan kérdést tegyél fel, melyben mások véleményére vagy kíváncsi, és nem egy adott dolog fogalmának elmagyarázására.

a kérdésed pont olyan, hogy a google-be beírva egyből kidobja a választ.


bocs az offért.

2009. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

2.4.válasz írója vagyok..


igen tudom offoltam,de a 13:47-es tök jól leírta h.miért tettem...tök felesleges ugyanazt a kérdést feltenni 1000x,(mások is gondolják ezt így)ráadásul olyat kérdezett,ami 2 mp alatt megkereshető!!!


így hígul fel ez az oldal,h.minden 2.kérdés ismétlés...ne legyetek már ilyen önállótlanok!!

2009. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Anorexia: az anorexia szó jelentése :az étvágy elvesztése . Az anorexiások nem űrlények akik nem éhesek és azért nem esznek ők is éhesek de elnyomják az éhségérzetüket. Az anorexiára jellemző : -a soványságra való törekvés


-az elhízástól való félelem


Az anorexiások 90 % nő és 10% férfi. Átlagosan 14 éves korban kezdődik , de előfordulhat bármely életkorban. Orvosi értelemben akkor vagy anorexiás ha a BMI értéked 17.5 alatt van és ha már 3 kimaradt a menstruációd.


Tünetek: - az evéssel , testtel és testsúllyal való érdeklődés


-a menses elmaradása


-bágyadtság,lelassult szívverés, kiszáradás,


-ingerlékenység,depresszió, túlzott megfelelési vágy, koncentrálási képtelenség



Bulímia: kényszeres falás. Ez is általában fiatal korban jelentkezik de bármely életkorban jelentkezhet. A bulímiás képes egyszerre 10 000 kalóriát is megenni nem érdekli mit csak egyen ezután jön általában az önhánytatás de hashajtókal is könnyitenek magukon.


Tünetek : -zabálás és utána önhánytatás


- rögeszmés félelem az elhízástól


-bűntudat és szégyenérzet

2011. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!