Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet leszokni az evésről?

Hogyan lehet leszokni az evésről?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, rá vagyok szokva az evésre. Nem csak akkor eszem, amikor szükség van rá, hanem minden gondolatom az evés körül forog egyszerűen. Nem tudom, miért. Ha látnátok, kinevetnétek, hogy ilyeneket mondok, mert még így is, hogy kicsit felszedtem, még így is karcsúnak, sőt vékonynak is mondható vagyok, de én látom, hogy egyre csak hízok, tényleg kevésbé vagyok feszes (nemrég lett egy munkám, ezért kevesebb időm van bicajozni, de régen sokat tekertem, bár most is bevezettem, h munkába bicajjal megyek). Szóval a mozgás csökkent, az evés gyakorisága és mennyisége pedig egyre csak növekszik. És nem csak az, hogy hízok. Hanem nem tesz jót az egészségemnek. Nagyon nem. Jó néhány kaja van, amit nem is ehetnék, mert egyszerűen gyenge lett a gyomrom az évek során. Szénhidrát, tejcukor, édességek, stb... Volt egy idő, kb fél-egy év, amikor le tudtam minimálisra csökkenteni ezeket az adagokat, mert orvos mondta, de most, hogy már nincs "kőbe vésve" úgymond, képtelen vagyok tartani. Nincsen párkapcsolatom, és barátom is csak egy van, szóval a fennmaradó szabadidőmben unatkozom. És hát ilyenkor eszem. Tömöm magamba az egészségtelen kajákat és bár sok vizet iszom és rengeteg gyümölcsöt, zöldséget is eszem, ez nem ellensúlyozza sajnos a bevitt hülyeségeket. Hiába mondják a szüleim is, hogy ne egyek ennyi kekszet, csokit, stb... mert persze nekik elpanaszolom, mennyire fáj a hasam és mennyire görcsölök, nem tudom megállni. Egyszerűen szeretek enni, de nagyon!! Soha az életben nem fogyóztam (bár nem is volt rá szükségem) és nem is lennék rá képes a jövőben sem. Olyan vagyok, mint az alkoholista, aki már nem ivott egy teljes éve alkoholt, de remeg a keze, ha lát egy üveg bort, én is meg tudom pontosan mondani, mennyi ideje nem ettem pl chipset, hogy már 2 hónapja nem ettem, de a boltban mindig elmegyek mellette és néha már direkt kiveszem a pénzt a pénztárcámból, hogy ne tudjam megvenni. Aztán amikor megveszem, az a nap fénypontja, befészkelem magam az ágyba, nekiállok a könyvnek, felbontom a chipset és boldog vagyok. (Egészen addig, amíg el nem fogy, mert utána órákig hányingerem van és rosszul vagyok és megfogadom, hogy soha többé, de tudom, ha ugyanebben a helyzetben lennék, nem csinálnám máshogy.) Néha próbálom eltúlozni a dolgokat, feltűnően sokat kirakok magamnak, és közben várom, hogy lebeszéljenek és ne engedjék, hogy megegyem, és általában ilyenkor tényleg mondják is, hogy rosszul leszek tőle, nem szabadna... és tudom is, hogy rosszul leszek tőle, mindig tudom, hogy mennyire fogok görcsölni, de egyszerűen nem tudom letenni a kaját, kell. Már nem is emlékszem, milyen az, ha úgy ébredek reggel, hogy nem fáj a hasam. Mert nem emlékszem olyan alkalomra, amikor az utóbbi 1-2 évben ne úgy keltem volna, hogy görcsölök, mert túl sokat ettem előző este. De mindenhez hozzá lehet szokni, szóval már nem panaszkodom. De érzem, hogy ez így nem jó és egyre rosszabb lesz. De mit tehetnék?? Én egészséges akarok lenni, de valamit kell magammal csinálnom, hogy ne menjek mindig a hűtőhöz. Kérlek, adjatok tanácsot... saját tapasztalatok is nagyon érdekelnek.

2012. máj. 9. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Moksa elixírt.
2012. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj ki egy új hobbit!

Mozogj többet!

Igyál többet, most úgyis meleg az idő!

Iktass be több étkezést, egyszerre kisebb adagokkal; ez fokozatosan vezesd be, például kora este legyen egy étkezés, és a valódi vacsorád már lehet kevesebb.

2012. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szoszmosz88 válasza:
100%
Szia! Én megértem a problémád, szanaszét zabálom magam, amikor csak tehetem, de főleg a rossz időpont az,ami leginkább gondot jelent nálam. Az éhség ellen nagyon jó fegyver,ha vizet iszol. Megiszol fél liter vizet és máris kevesebbet tudsz enni, kevésbé kívánod, mint korábban. Emellett szerintem egy életmódváltás sem ártana. Nagyon jó kiscsoportos sportok vannak, amikbe nem szakadsz bele, mégis átmozgat és tanít is valamit. Defendó, Krav-maga, táncok stb. Ezek esti programok, ha rászánsz időt, elfáradsz és hamar elalszol, nem eszel:) Fő az AKARATERŐ!
2012. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!