Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túrótól hasmenés. Miért?

Túrótól hasmenés. Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hónapok óta minden reggelire körülbelül negyed kiló félzsíros túrót eszem (kazeinbevitel céljából), de pár napja hasmenést okoz 1-2 órával a reggeli után, ami szörnyen bosszantó. Mitől lehet? Eddig semmi bajom sem volt, miért pont most? Köszi előre is.

2012. máj. 14. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Csodálod ha kidobja a szervezeted? Nincs szüksége arra hogy hónapokon át egyoldalú reggelit kapjon. Unja a túrót, te meg magadba erölteted, pedig a szervezeted jelzi hogy neki ez már szükségtelen.
2012. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Romlott túró kizárt?
2012. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: lehet benne ráció, de nem nagyon tudok más opciót a reggeli fehérjebevitelre. esetleg tojás jöhet szóba még.


2. válaszoló: Persze, hogy kizárt, ma is frissen bontottam.

2012. máj. 14. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Válts át más fehérjére, vagy kombináld sajttal. A laktózra érzékenyeknél emésztési problémát okozhat a túró.
2012. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de én sosem voltam laktózérzékeny, ez így időközben kialakulhat?
2012. máj. 14. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két fajta laktózérzékenység van:

1. örökölt

2. szerzett: ilyenkor egy idő után magától alakul ki a betegség, egyszerűen nem termel több enzimet rá a szervezet.

2012. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Válts át tojásra. Szerintem jobban jársz vele.
2012. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!