Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan győzitek le a zabálási...

Hogyan győzitek le a zabálási kényszert?

Figyelt kérdés
Estefelé, éjszaka rendszeresen kifosztom a hűtőt, ez így nem mehet tovább. Segítsetek!!! 21/N

2012. szept. 1. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Nincsen ilyen kényszerem, sosem volt. Attól függetlenül el tudom képzelni, hogy valamit nagyon nem jól csinálsz. Éhezteted a szervezeted. Gondolom fogyózol, mert divat, aztán este, amikor nem látják, győz a szervezeted. Reggelre megbánod, vagy még előbb kihányod. Írd le, hogyan étkezel egy normális napon, és milyen tevékenységben veszel részt? Mennyit mozogsz? Hátha kitalálunk valamit.
2012. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sehogy, este nem zabálok.

Napközben eszem rendesen, rendszeresen, egészséges ételeket, este ha mégis megéhezem elrágcsálok egy darabka sajtot vagy szürcsölök natúr joghurtot.


Ajánlom a napközbeni táplálkozást. Csodákra képes.

2012. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Keress valami hobbit , pl: este mikor ennél olvass könyvet, vagy vond el a figyelmedet az evésről.Egyél rendszeresen , ne össze vissza .. mert akkor a saját szervezeted is meghülyül . a hűtőt pakold tele inkább egészségesebb ételekkel.. pl:gyümölcsökkel - zöldségekkel és mikor eszel legalább nem egészségtelen kajával tömöd magad tele .

Én egyébként úgy csináltam , és mai napig úgy csinálom mikor "rám jön" az ehetnék érzés .. előveszek barackot almát vagy amilyen gyümölcs van itthol fel kockázom(többnek tűnik) ..és azt eszem meg ..legalább nem lesz lelkiismeret furdalásom hogy egészségtelen étellel tömtem tele magam ..

Remélem valamennyire tudtam segíteni .:DD

2012. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Elrágcsálok egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret. Az annyira $zar ízű, hogy el is megy tőle az ehetnékem.
2012. szept. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Velem sosincs ilyen, mivel napközben normálisan táplálkozom. Lefekvés előtt még eszek 100g sovány túrót, hogy estére is meglegyen a fehérje ellátás és ennyi, reggelig szépen elvagyok.
2012. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rám is rám tör időnként, főleg éjjel 1-2 óra felé, ami természetes is lehet akár, hisz az ember úgy van ébren és dolgozik, hogy órák óta nem evett. Van rajtam túlsúly, most próbálom rendbe rakni magam testileg-lelkileg, és szerintem is az a megoldás, ha valami könnyűt kapsz be. Sokszor megpucolok egy répát és azt rágcsálom. Vagy egy almát. Vagy csak sok vizet iszom.

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: tanulj, olvass, keress hobbikat, keress célokat, alakíts ki új szokásokat, keresd egészségesen és céltudatosan élő emberek társaságát.

És ürítsd ki a hűtőd! :-)

Bújd a netet, rengeteg mindent olvashatsz a helyes táplálkozásról, a szokások kialakulásáról, pszichoszomatikus okokról stb. stb. Ha érdekelnek könyvcímek a témában, szólj! :-)

Remélem segítettem, sok sikert!

2012. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám van. Nálam a megoldás az, hogy napraforgó magot eszem, persze héjasat. Eltereli a gondolatomat, kitart egész este 1-2 csomag.
2012. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj h napközbe nem eszem normálisan. Átlagos az alakom, nem vagyok elhízva (talán még) de ha vacsorázok 7kor, este 11 felé megkívánok még valamit.
2012. szept. 10. 14:41
 9/12 anonim válasza:
ha már éhes vagy,akkor olyat egyél,ami tápláló de nem megterhelő,pl.csümölcsök,műzli és joghurt(tudod volt régen az az actimel reklám amikor a csaj este éhes és nem tudja mit egyen,aztán megtalálja az actimelt:D)
2012. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Sz%C5%B1cs%20%C3%81gnes/Dokumentumok/K%C3%A9pek/Picasa/R%C3%B6gz%C3%ADtett%20videoklipek/snapshot-35.jpg
2012. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!